SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

IMGP2227 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Z pewnością znacie z autopsji sytuacje, kiedy to wybieracie się na planowane zakupy. Wiecie doskonale co, za ile i po co chcecie kupić?

Ba! Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że większość z Was, spryciarzy, wpierw sprawdza w necie co i za ile?, pyta znajomych lub odwiedza liczne fora i grupy, które wyrosły niczym grzyby po deszczu służąc radą i pomocą w mniejszym bądź większym stopniu. Tak… lubimy mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą. Mało kto w dzisiejszych czasach stawia na spontaniczność zgodnie z zasadą ” niech się dzieje wola nieba…” i jak to śpiewa Bednarek ” łapie chwile nie ufając przyszłości“.

Ja, jak na świadomego konsumenta przystało zakupy nazwijmy to droższych rzeczy poprzedzam wnikliwą analizą i porównaniami. Elektronikę wszelkiej maści pozostawiam ślubnemu, wszak nie mogę znać się na wszystkim i szczerze, na samą myśl o czytaniu  instrukcji mam odruch wymiotny.

No ale nie do końca o tym, jak przebiega proces podejmowania decyzji konsumenckich i motywach im towarzyszących ma być ten post.

Co innego zakupy w markecie budowlanym, w sklepie z dodatkami lub wyposażeniem wnętrz. Mebli w zasadzie nie kupuję, gdyż większość sama staje na mojej drodze. Jeśli już coś nabywam to jest to zakup spontaniczny wywołany impulsem. Tak też było w przypadku sosnowej komody.

2 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Wracając z rodzinnego wypadu, postanowiliśmy przejazdem odwiedzić Ikee. Wiecie szwedzkie klopsiki, siusiu i takie tam. Przesmradzając się po sklepie wpadliśmy dosłownie na sosnową komodę ( a może to ona na nas wpadła???). Liczne modele sześcio i ośmio szufladowe. Nasze spojrzenia się spotkały tzn moje i męża. Krótka wymiana zdań, ściągnięcie miary. Szybka decyzja – bierzemy!!! Hmm, ale zaraz, zaraz mój hamulec ręczny zwany potocznie mężem bez mrugnięcia okiem zgadza się ochoczo??? A gdzie haczyk???

IMG 20170428 220408279 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Takim oto sposobem sosnowe paskudztwo zawitało pod naszą strzechą, a szanowny małżonek skwitował cała sytuację krótko: “wiem, że tego nie spieprzysz“. Ok, to znaczy, że mam zielone światło i mogę się wyżyć artystycznie.

Nie było sensu wywozić komody do pracowni ponieważ i tak docelowo miała stanąć w sypialni. Kuchenne rewolucje rozpoczęłam od skręcenia konstrukcji nośnej komody, i pomalowania ramy oraz korpusu w miejscach, które będą widoczne po zamontowaniu szuflad i blatu.

IMG 20170427 093441828 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Ponieważ komoda stać będzie w nogach naszego łoża, ważnym było zadbać o jej awers i rewers. Postanowiłam pomalować również plecy komody, gdyż będą widoczne ze strony łózka. W ten sposób powstało piękne tło stanowiące bazę dla licznych poduch w łóżku.

IMG 20170426 233543619 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Od samego początku zależało mi na tym aby każda z sześciu szuflad miała inny front, których zwieńczeniem miały być gałki, a w zasadzie 12 szt gałek, w dodatku każda inna. Postawiłam na mocne, intensywne kolory farb akrylowych, uzyskując mocny efekt krycia.

IMG 20170428 135623514 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

 

Niektóre szuflady oraz blat został ozdobiony marokańską koniczyną, w kontrastujących kolorach. Całość zabezpieczona lakierem bezbarwnym w półmacie.

IMG 20170428 073441574 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Ogólnie przedsięwzięcia okazała się sporym wyzwaniem w warunkach domowych. Duże elementy, różnorodność kolorów, konieczność malowania w nocy lub w późnych godzinach wieczornych w celu uniknięcia paraliżu kuchennego. Schnięcie poszczególnych warstw farby i lakieru. Ominęło mnie wprawdzie szlifowanie, wiercenie itp.

IMG 20170429 133412364 300x169 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Efekt końcowy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania i zrekompensował w pełni zarwane nocki 🙂

 

IMGP2227 300x199 - SIECIOWE TEŻ MOŻE BYĆ NIETYPOWE

Komoda prezentuje się niezwykle oryginalnie. Kto powiedział , że wszystko musi być symetryczne, spójne i w stonowanych kolorach, sprzyjających odpoczynkowi. Hmm.. a kto z Was w sypialni tylko odpoczywa? :p

Ps. pierwszy i jedyny póki co projekt nagrodzony w konkursie Snieżki na grupie Babski Refrszing 🙂

You May also Like...

oryginalny obraz wlasny 6 - BAROKIEM O ŚCIANĘ
BAROKIEM O ŚCIANĘ
19 maja 2018
20180215 100159 - KONKURS
KONKURS
15 lutego 2018
21687123 1438053759641871 2475971620594490242 o - Warsztaty tapicerskie
Warsztaty tapicerskie
2 października 2017
41 Comments
  • Reply
    Anna
    11 stycznia 2018 at 23:12

    To się nazywa twórcze podejście do mebla 😉

  • Reply
    MisCatalina
    12 stycznia 2018 at 10:18

    Bardzo fajnie wyszło <3 Ciekawy pomysł, gratuluję!

  • Reply
    Paula
    13 stycznia 2018 at 09:52

    Wyszło cudo! Uwielbiam mebelki własnoręcznie “dokończone” 🙂 Nadają wnętrzu charakter.

    • Reply
      Instytut Designu
      13 stycznia 2018 at 09:53

      Dziękuję

  • Reply
    Marta
    13 stycznia 2018 at 11:40

    Uwielbiam wszelkie przeróbki mebli z sieciówek! W tej chwili właśnie kończę metamorfozę regału, a zaraz zabieram się za komodę 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      21 stycznia 2018 at 07:42

      Koniecznie się pochwal komoda

  • Reply
    Rykoszetka, blog o życiu w mieście
    13 stycznia 2018 at 15:56

    No i to się nazywa metamorfoza! 🙂

  • Reply
    MARTAGOLD
    21 stycznia 2018 at 07:40

    Ta komoda po przeróbce co istne cudo!

    • Reply
      Instytut Designu
      21 stycznia 2018 at 07:41

      Dziękuję

  • Reply
    Agnieszka Gertner
    21 stycznia 2018 at 07:43

    nie lubię tych wszystkich nowoczesnych mebli “na jedno kopyto” a te na indywidualne zamówienie są moim zdaniem mają zbyt wysoką marżę. Fajnie jest umieć i widzieć co można zrobić z takimi różnymi rzeczami, szczególnie ze starymi, bo one są zdecydowanie bardziej trwałe, niż te nowe 🙂 powodzenia dalej

  • Reply
    Anna Rosińska
    21 stycznia 2018 at 09:56

    Muszę przyznać, że mam niesamowity talent. Wyczarować tak piękną komodę to jest COŚ! Brawo ???

  • Reply
    Anna Rosińska
    21 stycznia 2018 at 09:57

    Oczywiście miało być “masz” talent ? Słownik postanowił sprawić psikusa ??? Bo ja w tych kwestiach to jestem kompletne antytalencie ???

    • Reply
      Instytut Designu
      21 stycznia 2018 at 10:00

      Dziękuję ?????❤

  • Reply
    Poligon Blog
    21 stycznia 2018 at 22:15

    Oj warto przerabiać, żeby mieszkanie nie wyglądało jak z boxu w Ikea. Brawo!

  • Reply
    krystynabozenna
    22 stycznia 2018 at 08:11

    Ależ ty masz talent, ja nigdy w życiu bym czegoś takiego nie zrobiła, podziwaim 🙂

  • Reply
    Kamil
    8 lutego 2018 at 12:35

    Efekt ciekawy 🙂 choć przyznam, że za abstrakcją jako taką nie przepadam. Ale doceniam 🙂

  • Reply
    Karola Buszujwkuchni
    24 lutego 2018 at 11:15

    Uwielbiam meble z duszą! Efekt końcowy wyszedł cudownie!! 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      24 lutego 2018 at 11:27

      Dziękuję Ci bardzo

  • Reply
    Bielecki.es
    26 lutego 2018 at 00:49

    Odrobina wysiłku i stajemy się posiadaczami niepodrabialnych mebli. 😉

  • Reply
    TosiMama
    10 marca 2018 at 22:33

    WOW! Świetna robota!

  • Reply
    swiat karinki
    20 marca 2018 at 08:43

    Lubię rzeczy wyglądające inaczej niż wszędzie

    • Reply
      Instytut Designu
      24 marca 2018 at 08:29

      Ja też?

  • Reply
    Martyna
    24 marca 2018 at 08:27

    Ale super pomysł! Oryginalne i kreatywne 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      24 marca 2018 at 08:30

      Dziękuję ?

  • Reply
    Joanna
    24 marca 2018 at 10:47

    No wyszło rewelacyjnie, chciałabym umieć takie rzeczy robić ?

  • Reply
    ANNA
    24 marca 2018 at 10:50

    Mebli do przerobienia nie kupuję, ale mam już kilka znalezisk czekających na swoją kolej ? uwielbiam nadawanie drugiego życia przedmiotom 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      24 marca 2018 at 10:53

      Super, ja też w zasadzie nie kupuję, ale czasem trzeba

  • Reply
    Marysia
    24 marca 2018 at 17:00

    Wow, wygląda bosko – zwłaszcza blat! Jestem pod wrażeniem, zwłaszcza, że sama niedawno malowałam jedną półkę z Ikei na biało i myślałam, że mnie szlag trafi. 😀

  • Reply
    Newenglandblog
    25 marca 2018 at 10:06

    Efekt rewelacyjny. Jestem pod wrażeniem. Ja niestety nie mam takich zdolności.

  • Reply
    O-czytane
    25 marca 2018 at 13:14

    Kreatywnie i kolorowo. Można zrobić “coś z niczego” pod wystrój swojego mieszkania 😉

  • Reply
    Katarzyna Pietroń
    8 kwietnia 2018 at 10:42

    Wow! Naprawdę robi wrażenie. Rozumiem, że do marokańskiej koniczyny miałaś jakiś wzór?

    • Reply
      Instytut Designu
      8 kwietnia 2018 at 11:20

      Tak miałam szablon 🙂

  • Reply
    Karolina / Nasze Bąbelkowo
    17 kwietnia 2018 at 07:48

    W Twoim wykonaniu chyba wszystko jest nietypowe – a do tego bardzo gustowne, wysmakowane i świetnie przemyślane 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      17 kwietnia 2018 at 10:18

      Miód na moje serducho. Ściskam i zapraszam częściej.

  • Reply
    Aga
    17 kwietnia 2018 at 08:45

    Efekt końcowy naprawdę wow! 😀

  • Reply
    Agata
    17 kwietnia 2018 at 09:04

    Bardzo fajnie się czytało, a komoda wygląda pięknie i nad wyraz artystycznie. Gratuluję pomysłu

    • Reply
      Instytut Designu
      17 kwietnia 2018 at 10:17

      Ślicznie dziękuję i zapraszam do dalszej lektury

  • Reply
    Anna Fit
    18 kwietnia 2018 at 19:20

    Komoda już sama w sobie była bardzo ładna, ale po metamorfozie – mistrzostwo świata!

  • Reply
    Bartusiowy Blog / Dorota Ziołkowska
    18 kwietnia 2018 at 19:46

    Efekt końcowy jest powalający ???

  • Reply
    Wesellerka
    18 kwietnia 2018 at 23:59

    No powiem Ci kobieto, że żeś zaszalała :O W sypialni stanowczo wolę bardziej stonowane kolory, ale gratuluję pomysłu, chęci i znakomitego efektu, a także nagrody <3

  • Reply
    Ola