lux-decor-farby-kredowe
Blog,  Inspiracje

MAGIA PODLASIA – ZIOŁOWY ZAKĄTEK

Kolejny raz skutecznie dałam się porwać marce Lux Decor na Podlasie, aby rozkochać w sobie i poczuć magię Podlasia. Jak spędziłam trzy intensywne dni w Ziołowy Zakątek dowiecie się z tego postu.

MAGIA PODLASIA – MOTYW PRZEWODNI

W tym roku marka Lux Decor mocno zaakcentowała już w samych zaproszeniach dla uczestników motyw przewodni, który brzmiał Chalk it magic IT. Z treści zaproszenia dowiedzieliśmy się, iż czeka nas niczym filmowych adeptów Hogwartu nauka zaklęć , alchemia oraz czary na wysokim poziomie.  Podobnie jak w ubiegłym roku spotkaniu przyświecał cel wyższy, a mianowicie pomoc Pogotowiu Opiekuńczemu “Opoka” w Wasilkowie. To dla nich w zeszłym roku malowaliśmy krzesła. Tegoroczna misja, to skompletowanie szkolnej wyprawki, która była swego rodzaju biletem do świata magii.

ziolowy zakatek 1 1024x654 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

ziolowy zakatek 2 1024x654 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

Podlasie po raz kolejny urzekło mnie swoją ciszą, spokojem oraz wspaniałą architekturą, a sama miejscówka czyli Ziołowy Zakątek w Korycinach to obowiązkowy punkt na mapie Podlasia. Po uroczystym obiedzie i przekazaniu “wejściówek” na wydarzenie ruszyliśmy wraz z przewodnikiem po rozległym terenie, aby podziwiać faunę, florę i architekturę. Wejściówkami w tym roku była szkolna wyprawka  zakupiona dla podopiecznych Ośrodka ” Opoka” w Wasilkowie według własnego uznania.

ziolowy zakatek 3 1024x654 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

 

Ziołowy Zakątek to miejsce, które oddaje wszystkie smaki i aromaty Podlasia. Jest niczym skoncentrowany napar, który pobudza zmysły smaku, węchu, wzroku.  Wszystko to sprawiło, że zajęcia warsztatowe rozpoczęliśmy pełni energii i magii. Sala wykładowa została odpowiednio wystylizowana. Nie zabrakło Dementorów, Mandragorów, spetryfikowanych  bibelotów i 40 kolorowej gamy farb kredowych.

magia podlasia 1024x654 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

magia podlasia chalk it 1024x653 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

MAGIA PODLASIA – WYJĄTKOWY SKŁADNIKI

Zaopatrzeni w wiedzę tajemną, używając tylko dwóch kolorów farb Chalk-it musieliśmy opracować własny, unikalny kolor oraz nadać mu wyjątkową nazwę. Składniki oraz ich proporcje wraz z propozycją nazwy zostały zabezpieczone w kopercie. Powstały kolor został przez uczestników wydarzenia zastosowany przy stylizacji drewnianych, personalizowanych szkatułek, które następnie zostały uzupełnione słodyczami. Tradycyjnie ilu uczestników, tyle wariacji i pomysłów na stylizację przy użyciu różnych technik.  Całość wydarzenia zakończyły warsztaty tworzenia nalewek ziołowych oraz naparów mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.

ziolowy zakatek 1024x654 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

Magia Podlasia to nie tylko zioła, roślinność, zwierzęta leśne oraz drewniane chaty z przepięknymi okiennicami. To przede wszystkim to ludzie, ich otwartość, wielokulturowość i rzecz jasna wielkie serce.

ziolowy zakatek 6 1024x717 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

Bardzo cenię sobie wspólne spotkania i kreatywnie spędzony czas, tym bardziej jeśli towarzyszy im szczytny cel i możliwość pomocy. Relacje z innych spotkań i wyjazdów można znaleźć w innych postach.  
ID M 920x850 2 bez200 - MAGIA PODLASIA - ZIOŁOWY ZAKĄTEK

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.