“MUCHA” NIE SIADA

IMGP2251 e1513342343767 - "MUCHA" NIE SIADA

Często się zdarza, że czuję się niczym chomik w kołowrotku  życia codziennego. Pobudka, śniadanie, ubieranie, pakowanie, wypad!

Dzień jak co dzień, z tym małym wyjątkiem że były to moje kolejne osiemnaste urodziny. Pokonując z lataroślą utartą ścieżkę do szkoły, na wpół przytomna dosłownie wpadłam na brzoskwiniowe cuś! Przystaję, taksuje wzrokiem. Mija kilka chwil, (jakże cennych dla każdej matki rano) nim impuls trafi do mózgu, jakże zaspanego o tej porze dnia, a ten zaś przetworzy obraz.

1 300x226 - "MUCHA" NIE SIADA

Paskudztwo na czterech nogach, taka oto pierwsza myśl. Omiatam wzrokiem. Tu już ktoś majstrował przy tym cacku. Pomalował olejną farbą na brzoskwiniowy kolor, wymienił tapicerkę niestety we wzorzystą tkaniną w odcieniach zieleni, stanowiącą popularne obicie tapczanów, amerykanek i wszelakich puf. Patrzę wnikliwiej i co widzę??? Lewy podłokietnik połamany. No dobra myślę, kształt ładny, fotel drewniany, z jasienickiej fabryki mebli giętych czyli produkt rzec można prawie lokalny. Szybka decyzja, biorę!!! Ale zaraz ? Dwójka dzieci, torba, tornister!!! Odprowadzę dzieci i wrócę po Ciebie!!! Nie, a jeśli nadjedzie w międzyczasie śmieciarka lub co gorsza znajdzie się drugi taki łowca okazji i go drapnie??? I tu zadziałała moja impulsywna natura. Zdecydowanym ruchem cisnęłam fotel w pobliskie krzaki, szybkim krokiem zmierzając do szkoły. Oczywiście obietnic należy dotrzymywać i po niespełna godzinie fotel stał w pracowni budząc szeroko pojęte zainteresowanie.

20170601 131019 300x169 - "MUCHA" NIE SIADA

Dość szybko narodził się pomysł, a w zasadzie wizja tego jak fotel wyglądać powinien. Pozostawienie obecnej kolorystyki nie wchodziło w grę. Reanimację trupka zaczęłam od sklejenia podłokietnika. Linia złamania była wielokierunkowa i wymagała zaangażowania kilku klamer. Obły kształt fotela wymógł na mnie demontaż wszystkich zamalowanych śrub i rozebrania go na części pierwsze. Wszystkie elementy zostały przeszlifowane do surowego drewna, a z obręczy siedziska wyciągnęłam niezliczoną ilość zszywek.

20170624 181957 300x169 - "MUCHA" NIE SIADA

Prawie wszystkie drewniane elementy uzyskały kolor satynowej czerni,która ładnie pokryła drewno. Jedną z nóg oraz część oparcia została pomalowana na czerwono, tworząc nawiązanie do czerwonych linii na tkaninie, którą obiłam siedzisko na nowo. Miejsca po zszywkach zamaskowałam taśmą tapicerską w czarnym kolorze.

20170629 145515 HDR 300x169 - "MUCHA" NIE SIADA

Całość prezentuje się zacnie. Elegancki czary fotel przełamany został czerwonymi dodatkami i ekstrawaganckim wzorem na tkaninie. Lubicie takie nietuzinkowe rozwiązania, czy może bardziej zachwycają Was stonowane, jasne kolory?

IMGP2245 e1513343992371 199x300 - "MUCHA" NIE SIADA

You May also Like...

IMGP3180 - CZTERY ŁAPY
CZTERY ŁAPY
27 czerwca 2018
oryginalny obraz wlasny 6 - BAROKIEM O ŚCIANĘ
BAROKIEM O ŚCIANĘ
19 maja 2018
Korona - Nawet Księżniczka o porządek dbać musi
Nawet Księżniczka o porządek dbać musi
19 kwietnia 2018
46 Comments
  • Reply
    Asia
    16 grudnia 2017 at 17:24

    Bardzo lubię nietuzinkowe rozwiązania! Wyszedł naprawdę szałowy mebel!

    • Reply
      Instytutdesignu
      16 grudnia 2017 at 17:26

      Dziękuję, zapraszam na inne posty ?

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:13

      To tak jak ja! Pozdrawiam

  • Reply
    Save the Magic Moments
    17 grudnia 2017 at 12:22

    Haha wyobraziłam sobie, jak włazisz w te krzaki po tą swoją zdobycz ???? robota na medal!

    • Reply
      Instytut Designu
      17 grudnia 2017 at 12:24

      Miny mieszkańców osiedla bezcenne

  • Reply
    SmileyProjecy
    17 grudnia 2017 at 12:46

    Brałabym takie krzesełko w ciemno!

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:12

      Dokladnie ?

  • Reply
    DeVi
    17 grudnia 2017 at 13:14

    Ciekawy pomysl na odnowienie mebla jednak raczej wybralabym inny wzor nich mucha 😀

  • Reply
    Ewa
    17 grudnia 2017 at 13:15

    To krzesło jest nie do poznania! Wygląda o niebo lepiej 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:11

      Prawda? Pozdrawiam ?

  • Reply
    Justyna
    17 grudnia 2017 at 13:49

    Świetnie to wyszło

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:11

      Dziękuję ?

  • Reply
    Agata
    17 grudnia 2017 at 18:30

    Nowe życie starego, niepotrzebnego mebla, super!

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:11

      Dziękuję i pozdrawiam

  • Reply
    Globfoterka
    17 grudnia 2017 at 23:52

    Wow! Zdolniacha z Ciebie! Mebel miał szczęście, że wpadł w Twoje ręce:).

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 06:10

      Dziękuję bardzo ?

  • Reply
    Bookendorfina Izabela Pycio
    18 grudnia 2017 at 09:32

    Niesamowita metamorfoza, fantastyczny pomysł, bardzo mi się podoba. 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 13:40

      Dziękuję i zapraszam na następne wpisy

  • Reply
    Monika Dudzik
    18 grudnia 2017 at 13:37

    Kawał dobrej roboty! Krzesło wygląda cudownie!
    Nadawanie nowego życia starym czy zużytym sprzętom to niesamowita frajda.

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 13:40

      Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości ?

  • Reply
    Polenka.pl
    18 grudnia 2017 at 13:52

    Świetny efekt końcowy! Ja jestem z tych pastelowych osób. Chociaż zmieniło się to całkiem niedawno. Kiedyś uwielbiałam etno i folklor, dlatego wszystko było utrzymane w intensywnych kolorach i wyraźnych wzorach. Niedawno zrobiłam sobie detoks 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      18 grudnia 2017 at 13:56

      Dziękuję za uznanie. Zdarza mi się zrobić coś w pastelach, ale rzadko. Z meblami jak z ciuchami. Trzeba się dobrze poczuć ?

  • Reply
    Danka
    18 grudnia 2017 at 13:56

    Świetne rozwiązanie i ładny ten wzór. Krzesełko jak nowe:-)

  • Reply
    Ptysia
    19 grudnia 2017 at 18:39

    Boskie krzesełko! Masz gust 😉
    Pozdrawiam 😉
    https://macademian-ptys.blogspot.com/

  • Reply
    Ola
    19 grudnia 2017 at 21:06

    O kurde, jak ze śmiecia zrobić fajny element do wystroju – super 😀 Choć nie wiem, czy na tej muszce chciałabym siedzieć 😀

  • Reply
    Karolina
    24 lutego 2018 at 08:44

    Wyszło genialnie! Choć sama stawiam na jasne akcenty ☺

    • Reply
      Instytut Designu
      24 lutego 2018 at 08:53

      Dziękuję serdecznie

  • Reply
    Karolina / Nasze Bąbelkowo
    10 marca 2018 at 23:47

    Niewiarygodna metamorfoza, krzesło jest naprawdę nie do poznania! Wyszło nietuzinkowo. Brawo za umiejętności i twórczą inwencję! 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      12 marca 2018 at 11:13

      dziękuję Ci bardzo 🙂

  • Reply
    Monika P.
    26 marca 2018 at 15:47

    Pomysł jest tak prze-kozacki, że szok! Nie mówiąc już o wykonaniu… Chciałabym zrobić takie mojej mamie (gdybym miała umiejętności i czas 😉 ), bo jest mega wielką fanką filmu “Mucha” – byłaby zachwycona.

    • Reply
      Instytut Designu
      26 marca 2018 at 16:00

      Ciesze sie bardzo. Wkrótce będzie na sprzedaż

  • Reply
    Follow_creativity_now
    26 marca 2018 at 18:21

    Bardzo ładne wykonanie, takie dopracowane. Brawo!

  • Reply
    Life by MARCELKA
    26 marca 2018 at 22:33

    bardzo podoba mi się takie połączenie kolorów
    super wyszło

  • Reply
    Ola
    27 marca 2018 at 08:02

    Jestem ogromną fanką takich przeróbek- świetna robota !

  • Reply
    Bookendorfina
    27 marca 2018 at 08:28

    Klucz w świetnym pomyśle. 🙂

  • Reply
    Magda
    8 kwietnia 2018 at 11:30

    Efekt rewelacyjny. Masz talent !

  • Reply
    Karolina
    4 maja 2018 at 08:39

    wow! świetny efekt, gratuluję i zazdroszczę umiejętności

  • Reply
    Bookendorfina
    5 maja 2018 at 08:08

    Teraz stonowane kolory mi podchodzą, po żywych barwach szukam spokojniejszych. 🙂

  • Reply
    Kamil | ONE STEP FORWARD
    11 czerwca 2018 at 06:41

    Jaka przemiana! Kawał solidnej i precyzyjnej roboty 🙂 super efekt końcowy!

  • Reply
    Natalia Skóra
    11 czerwca 2018 at 09:41

    Super! Jestem pod wrażeniem Twojej kreatywności! Nie wiem, czy sama bym umiała coś takiego ‘ zmalować ‘ 😉

  • Reply
    Ewa- drewno z przymrużeniem oka
    11 czerwca 2018 at 10:14

    Fajnie, że robisz takie rzeczy czyli od nowa :D, jednak ja jestem bliżej klasycznym rozwiązaniom wzorniczym :D. pozdrawiam

  • Reply
    Małgosia Ostrowska
    5 sierpnia 2018 at 10:03

    Jestem po remoncie pokoju synka gdzie pokusilam się by przemakowac stara zabudowę na biało. Wyszło naprawdę genialnie. Pięknie Ci wyszło to krzesło. Bardzo mi się podoba.

  • Reply
    Agnieszka Jarosz
    5 sierpnia 2018 at 10:14

    Uwielbiam meble z dusza. Sama często poluje na takie i staram im się nadać drugie życie. Jednak do tego co Robisz Ty jeszcze mi daleko

  • Reply
    Natalia Bielawska