KOKEDAMY

wymiana roslin kokedamy 1040x585 - KOKEDAMY

Z tymi spotkaniami blogerek to trochę jak z randką w ciemno. Nie będę ukrywać, iż towarzyszom im z pewnością tożsame uczucia. Niby wiesz gdzie i w jakim celu jedziesz. Doskonale wiesz kogo tam spotkasz, bo przecież obserwujesz poczynania, śledzisz wpisy i aktywność w sieci. Z drugiej strony zastanawiasz się jakie są w realu osoby, które tak jak ty mają podobne pasje, zainteresowania. Logika nakazuje przypuszczać, iż są podobne, żeby nie powiedzieć identyczne… ale, no właśnie czy zawsze musi być jakieś ale???

trzykrotka wymiana kroton 768x1024 - KOKEDAMY

 

 

Ale po kolei. Krakowska wymiana roślin zapowiedziana była stosunkowo wcześnie, dlatego też miałam wystarczającą ilość czasu, aby się do spotkania odpowiednio przygotować. Nie chodzi tu o mentalne nastawienie, no chyba, że ojca mych dzieci. Hmmm… powiedzieć mi 3 tygodnie wcześniej czy 3 dni przed??? Do pokonania ponad 120 km trasa, a z pustymi rękami nie wypada się pokazywać w gościach. Ostatni raz do Krakowa za pośrednictwem komunikacji publicznej podróżowałam lata świetlne temu, więc na samą myśl o ścisku w busie jadącym z częstotliwością spadającej komety robiło mi się słabo. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zamówiłam i opłaciłam bilet on-line na konkretny bus, a zamiast busa przyjechał autokar. Zakupiony bilet, dawał mi gwarancję miejsca siedzącego i pierwszeństwo w jego wyborze. Tym oto sposobem ja we własnej osobie oraz sadzonki roślin rozpoczęłyśmy podróż w nieznane….

 

kokedama trzykrotka 768x1024 - KOKEDAMY

Poranna kawa i mały shopping w Galerii Krakowskiej. Obowiązkowy zakup pamiątek nie tylko dla dzieci, a następnie szybką koleją podmiejską na miejsce zbiórki.

Na dwa dni przed spotkaniem Karolina z AleTuŁadnie sprawczyni zamieszania i gospodyni w jednej osobie oznajmiła, że udało jej się nabyć tony mchu, dzięki czemu na spotkaniu będziemy robić KOKEDAMY czyli upraszczając toczyć kulki z błota niczym żuki gnojarz. Jak dla mnie bomba!!!

 

 

wymiana roslin 1024x576 - KOKEDAMY

I tak jak wierni do kościoła na niedzielne nabożeństwo, pomału zaczęły przybywać kolejne osoby z bliższa i z dalsza, dokładając do suto nakrytego roślinami i doniczkami stołu. Równolegle na wyspie kuchennej przybywało ciast i ciasteczek wybornych, aż momentami zastanawiałam się nad tematem przewodnim spotkania. To jeszcze wymiana roślin czy może pre casting do BakeOff ???

spotkanie blogerek wymiana 766x1024 - KOKEDAMY

 

 

Rozmowy o życiu, roślinach, dzieciach, handel skarpetkami przeplatane niszczeniem sterylnie czystych i urządzonych z niezwykłym smakiem wnętrz naszej gospodyni. Wszystko to za pośrednictwem błota, gdyż na salony wjechał wór torfu, ziemi, miski, woda, skrzynki mchu oraz rośliny. Niczym żuczki gnojowe rozpoczęłyśmy zabawę, celem której było utoczenie dużej kuli do której sadziłyśmy nawiezione mnogo roślinki przeróżnej maści i koloru. Następnie kula obkładana była dobrze namoczonym mchem i obwiązywana sznurkiem. Takim oto sposobem powstał mały ekoświat. I tu zaledwie połowa sukcesu, druga połowa to nawadnianie kuli tak, aby mech nie usechł, ukorzenił się co jest sztuką możliwą, lecz arcy trudną.

kokadema rosliny przesadzanie 1024x576 - KOKEDAMY

 

Mocne uzależnienie od roślin, chroniczny zespół niespokojnych rąk, głowy nabite masą pomysłów na aranżację wnętrz i przeróbki mebli stworzyły niesamowitą atmosferę spotkania.

 

kule kokedamy 1024x576 - KOKEDAMY

Czym więc są takie spotkania?? Niczym innym jak grupową terapią, okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i wiedzy. Okazją do tego, by ekstrawertyczka naładowała baterie z otaczającego ją świata, ludzi, wyzwań i projektów. Jak to mówią, syty głodnego nie zrozumie… ekstrawertyczka ekstrawertyczkę zawsze:p

kokedamy kule rosliny 768x1024 - KOKEDAMY

 

Kaja z piafkablog dziękuję za fotografie…. „ktoś się ubrudził, by fotografować mógł ktoś”.

wymiana kokedamy 768x1024 - KOKEDAMY

zielistka kokedama trzykrotka 1024x576 - KOKEDAMY

 

32 thoughts on “KOKEDAMY

  1. Świetne spotkanie. Życzę takich więcej. Roślinki przepiękne. Można rzec ,,zielono nam,,. Lubię takie kreatywne i nietuzinkowe inicjatywy 🙂

  2. Naprawdę świetna sprawa z tym Waszym spotkaniem, nie przypuszczałam nawet ze takie grupy istnieją. Masz racje to nie tylko warsztat ale przede wszystkim świetna terapia śmiechem, obecnością. Z pewnością nie pierwsze i ostanie takie spotkanie, jak widać miałyście doskonałą zabawę ?

  3. Świetny wpis i piękne zdjęcia a przede wszystkim cudowne rosliny. W tym roku mam zamiar obsadzić balkon 🙂

  4. Jej… wspaniała relacja i świetnie wszystko opisane 😉 nie mam ręki do kwiatów, ale lubię się przyglądać jak ktoś ‘grzebie’ w ziemi 😉 xD super że ludzie z pasją chcą się bliżej poznać i niezależnie ile kilometrów was dzieli po prostu to robicie 😉 😉

  5. Wygląda to ciekawie 🙂 Fajnie, że organizujecie takie spotkania, na pewno dużo z nich wyciągacie dla siebie 🙂 Znam kogoś, kto mógłby być zainteresowany takimi, ale nigdy nikt ich nie organizował 🙂
    Ten różowy buldożek bardzo przykuł moją uwagę 🙂
    #dobrykomentarz

  6. Fajna sprawa takie spotkania 🙂 Ja sobie czasem organizuję z moimi czytelnikami. Wielu z nich z przyjaciół wirtualnych zmieniło się w realnych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *