PROLOG

inwestowanie nieruchomosci 1040x693 - PROLOG

Z tego miejsca chciałabym serdecznie zaprosić Was na cykl wpisów o inwestowaniu na rynku nieruchomości. Będzie to moje case study, którym chcę się z Wami podzielić.

Z rynkiem nieruchomości jestem związana tak naprawdę od ponad 15 lat. Dzięki zdobytemu wykształceniu oraz dużemu doświadczeniu posiadłam umiejętność patrzenia na nieruchomości szerszym kątem, analizując rynek zarówno w aspekcie inwestycyjnym, utrzymania i zarządzania kapitałem zgromadzonym na rynku nieruchomości.

Codzienne praca z klientem, umiejętność słuchania, analizowania i zaspakajania ich potrzeb mieszkaniowych, pomnażania kapitału, rozbudowy i podnoszenia standardu przez aranżację najbliższej im przestrzeni.

Umiejętność budowania trwałych relacji, towarzyszenie klientom w najpiękniejszych momentach ich życia, kiedy to pełni optymizmu, uskrzydleni miłością wiją swoje pierwsze gniazdko, czy też spełniają swoje marzenie o własnym domku z ogródkiem. Bywają też smutne chwile, kiedy miłość przemija, zostaje gniew i żal, a jedyną rzeczą, która łączy ludzi na ziemi jest wspólny majątek lub spadek.

We wszystkich tych aspektach życia, kiedy górę biorą emocje, a waga podejmowanych decyzji i ich ciężar są trudne lub wręcz niemożliwe do udźwignięcia staram się wysłuchać, służyć wsparciem, przedstawić wszystkie możliwe warianty, o których ludzie często zapominają lub nie są ich świadomi. To są nie tyko aspekty prawne, zawiłe przepisy, terminy, stopa zwrotu i ryzyko, ale też walory estetyczne, komfort jak i zabezpieczenie przyszłości.

SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE …

coś w tym jest i dlatego, któregoś pięknego dnia postanowiłam na własnej skórze sprawdzić się w roli inwestora i przekonać się jak:

 • zminimalizować ryzyko,
 • zagospodarować przestrzeń i dobrze ją wykorzystać,
 • nie zwariować i nie zbankrutować,
 • na co wydać pieniądze, a co jest zbytkiem łaski nieuzasadnionym ekonomicznie,
 • podejmują decyzje i czym kierują się kupujący przy zakupie nieruchomości,
 • wstrzelić się w rynek nieruchomości dynamicznie zmieniający się,

czy:

 • zatrudnić fachowca, a może lepiej samemu wziąć się za robotę,
 • lepiej sprzedać, a może wynająć nieruchomość,
 • rzucić tym wszystkim i wyjechać w Bieszczady?

Jestem pewna, że w kolejnych postach, które sukcesywnie będę dodawać odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą potencjalni inwestorzy, pasjonaci rynku nieruchomości, miłośnicy dobrego designu i prostych rozwiązań. Na przykładzie konkretnej inwestycji przekonam Was, że inwestowanie w nieruchomości nie musi “być drogą przez mękę”, nocnym koszmarem z rujnującym budżetem.


Zachęcam Was serdecznie do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami i przemyśleniami w temacie inwestowania jak i remontowania nieruchomosci 🙂

39 thoughts on “PROLOG

 1. Ja mam wrażenie, że ta “zabawa” jest dostępna tylko dla nielicznych. Bo czyż nie jest prawdą, że prób wejścia (w sensie kapitał do zainwestowania) jest dla przeciętnego zjadacza chleba zbyt wysoki? Przecież i tak na pierwsze swoje mieszkanie musiałem zaciągnąć ogromny jak dla mnie kredyt, to co dopiero na kolejne?

  1. Nie trudno sie z Tobą zgodzic Adamie. W cyklu nie zamierzam namawiac nikogo do zaciagania kredytu, zastawiania nerki itp. Opowiadam swoj przypadek i każdy znajdzie tu cos dla siebie. Trochę porad remontowych, troche diy, wnetrzarskich trików i trochę info o rynku w nieruchomosci, ktory jest żywym tworem, takze zapraszam 😁

 2. Ten temat od pewnego czasu mnie interesuje. Zbieramy informacje, dokształcamy się z mężem i planujemy wejść w wynajem krótkoterminowy. 🙂

  1. szczerze powiem, że mimo wszystko jest popyt. ważne aby zadbać o komfort najemcy, dostosować cenę do standardu i zadbać o swój interes jako właściciela.

 3. Zarówno pierwsze, jak i drugie mieszkanie, kupiliśmy bez zaciągania kredytu. Przyznam, że na kolejną taką inwestycję nie mamy już parcia, inne rzeczy nas zajmują. Ale taki cykl informacji z pewnością przyda się osobom zainteresowanym tematem, każda wskazówka mile widziana. 🙂

  1. Fakt. Ustawodawcy od zawsze trzymali stronę najemcy. W tej kwestii jestem za zmianami obowizujacymi na zachodzie Europy

 4. Bardzo szerokie podejście do tematu mówisz o nieruchomościach ale i aspekcie ludzi. Widać że lubisz swoją pracę. No i 15 lat na rynku to jest coś.

 5. Jest taki gościu na YT, Kuba z akademii bogactwa, który bardzo fajnie pokazuje jak to robić. W przyszłości na pewno chciałbym również w ten sposób zainwestować. Trzeba tylko to zrobić z głową 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *