NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

scienna dekoracja diy - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

 

To będzie jeden z najkrótszych wpisów i metamorfoza, która zajęła dosłownie jedno popołudnie. Nie ma się co rozpisywać i tworzyć teorii spiskowej dziejów.

Uratowałam przed śmieciarka drewniany koszyk na owoce. Swoje lata świetności miał już za sobą, a czas i częste mycie odbiły na nim swój ślad. W sumie nie potrzebowałam dodatkowego naczynia, ale chęć podarowania drugiej szansy oraz ząb czasu odbity dosłownie na drewnie urzekł mnie całkowicie. Cel był prosty- z brzydkiego kaczątka miał powstać dostojny łabędź, który urzekać będzie swoją prostotą i jednocześnie elegancją.
patera talerz drewniany 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI
Elegancji i szlachetnego pochodzenia miał dodać kolor i w zasadzie on zrobił całą robotę. Propozycje były dwie: miedź lub złoto. Te dwa kolory moim skromnym zdaniem są ponadczasowe, świetnie sprawdzają się jako efektowne dodatki kooperujące mocno w zasadzie z każdym kolorem i dominujące w stylu vintage, boho czy glamour.
ozdoba scienna diy 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI
Kształt patery bez cienia wątpliwości kojarzył się ze słońcem, toteż wybór koloru szczęśliwie niczym “szóstka” w totka padł na złoto.
Do pomalowania patery użyłam farby akrylowej używanej przez plastyków. Ma ona bardzo dobre krycie i daje ładny odcień starego złota. Z uwagi na porowata strukturę drewna zastosowałam podwójne krycie. Pół matowe wykończenie ładnie podkreśla nierówna strukturę drewna nadając mu efekt trójwymiarowosci.

diy drewniany talerz 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

I tu w zasadzie rola patery na owoce mogłaby się skończyć gdyby nie fakt, iż chciałam od niej i od siebie samej trochę więcej. Świadomość, że mam miskę na owoce, podstawkę pod świece, miejsce na komodzie, żeby odłożyć klucze, telefon itp była niewystarczająca.
patera zlota ozdoba 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI
A może by tak na ścianę, niczym dekoracje w stylu boho i glam, jak ze stron gazet wnętrzarskich i topowych kont instagramowych. Styl i szyk, tylko nie za miliony monet. No to okrągłe lustereczko na środek i po temacie….. ale nie mam. Mierze średnicę i zamówię… nim zamówię to sprawdzę jak się będzie prezentować.
dekoracja scienna diy 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI
Wycinam kółko ze srebrnej tekturki pudełka po lalce mojej córci. Mocuje na taśmie dwustronnej. Pasuje idealnie, a dzięki satynowemu wykończeniu farby mogę bez uszczerbku zdejmować tekturowe ” lusterko” kiedy tylko będę chciała ozdobę ścienna zamienić na patere.
zlota patera diy 1024x576 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI
Co myślicie o takiej metamorfozie? Ja uwielbiam efekt WOW przy tak niewielkim nakładzie pracy i kosztów. Choć złota dekoracja prezentuje się wspaniale na każdej ze ścian w moim mieszkaniu, to szczególnie upodobałam sobie tło w morskim kolorze.
20180824 084212 HDR 169x300 - NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

44 thoughts on “NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI

  1. robiłam kiedyś coś bardzo podobnego, tzw. sunburst mirror 🙂 “promienie’ robiłam z patyków do szaszłyków różnej wielkości. Fajnie wyszło i dość długo wisiało na ścianie 🙂

  2. Trudno uwierzyć, że ta patera jest odnowiona. Wygląda jakby była dopiero kupiona nowa ze sklepu. Fajny pomysł, z nudnej nieco zniszczonej stała się efektowną ozdobą. 🙂

  3. OMG jakie to jest piękne! Gdybym miała pokój winnych odcieniach niż pastelowy róż, bardzo chętnie bym coś takiego przygarnęła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *