targi-wystroju-wnetrz
Blog,  Inspiracje

BLOGGER ZONE 2022 – TAK POWSTAJĄ TREDY

Blogger Zone to strefa Poznańskich Targów Home Decor, która powstała z inicjatywy blogerek wnętrzarskich we współpracy z wystawcami. Tegoroczna, przestrzeń powstała pod hasłem TRENDY 2021.

BLOGGER ZONE – CEL INICJATYWY

Bloger Zone to przestrzeń 100 mkw, która we współpracy blogerek wnętrzarskich  oraz  wybranych wystawców targów Home Decor na trzy dni zamienia się w wyjątkowe miejsce. Powstała inicjatywa przyjęła sobie za cel stworzenie strefy inspiracji, spotkań i wykładów branżowych. Tegoroczna ekspozycja powstała we współpracy inicjatorki Uli Michalak i projektantki wnętrz Kasi Szostakowskiej, której zawdzięczamy ostateczny wygląd całej strefy.

bloggerzone targi home decor 10 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

Przestrzeń udało się podzielić na sypialnię, jadalnię, dwa salony, łazienkę oraz taras, a cel inicjatywy to ich aranżacja z użyciem produktów kilku  marek w taki sposób, aby całość tworzyła spójną przestrzeń.

bloggerzone targi home decor 8 1024x683 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

BLOGGER ZONE – TEGOROCZNA ODSŁONA

Tegoroczna edycja Bloggers Zone to stonowane, naturalne kolory ścian czerpiące z natury. Motywem przewodnim zarówno salonów jak i sypialni oraz jadalni były tapety marki London Art zamknięte w ramki sztukaterii marki Aniro oraz płytkami ceramicznymi.

bloggerzone targi home decor 6 1 1024x683 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

Te ostatnie pochodzą z najnowszej kolekcji Neve Creative  Ceramiki Paradyż, którą zaprojektowała  Maja Ganszyniec . Neutralne kolory, zaoblone i delikatne kształty idealnie komponują się z meblami. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technoogicznie tkanin Fibre Guard, bez obawy można było postawić na jasne obicia sof i kanap.

bloggerzone targi home decor - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

Stół, stoliki i komody drewniane, eksponujące naturalny wygląd oraz modne fronty z plecionki weneckiej to propozycje marki Belldeco, Paged. Strefę sypialni zaczarowały między innymi produkty marki New Elegance oraz Gala Collezione ,  natomiast kącik dziecięcy to marka Skiddou. Strefa łazienki to głównie produkty marki Grohe. Nie zapomniano również o takich dodatkach jak osprzęt Gira.

bloggerzone targi home decor 3 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

Każde z powstałych pomieszczeń dopełniały niezwykle nowoczesne jak i minimalistyczne w formie lampy od Aromas del Campo – Agata Rauch. Propozycje te doskonale wpisały się w projekt i znalazły zostosowanie w przestrzeniach o różnym przeznaczeniu oraz funkcji.

bloggerzone targi home decor 5 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

bloggerzone targi home decor 7 1024x668 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

BLOGGER ZONE – PODSUMOWANIE

Kolorystyka z  palety barw ziemi, drewno oraz ceramika to jest westchnienie w stronę natury,  której zdecydowanie brakowało nam w czasie izolacji. Wysokie tempo życia, stres  to domena naszych czasów. Ważnym stało się, aby zastosowane we wnętrzach  kolory i materiały przynosiły spokój i odprężenia.

bloggerzone targi home decor 4 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

W oparciu o ten kierunek twórczynie wybierały produkty aranżacji wystawy, dbając, by każdy element był spójny, mimo iż w aranżacji wystapiło wiele marek. Po raz kolejny udowodniono, że sztukateria świetnie koresponduje w nowoczesnych aranżacjach i nie jest kojarzona tylko z przepychem i  splendorem.

bloggerzone targi home decor 2 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

Obok wyjątkowej wystawy, organizatorzy zadbali również o ciekawy i inspirujący program spotkań. “Siła przyzwyczajenia czy otwartość na nowe – jak zmienia się polski konsument?”  “Format, kolor czy wzór? Na co zwrócić uwagę projektując wnętrza z wykorzystaniem płytek ceramicznych?” “Sztuka szuka domu, czyli zabawa sztuką we wnętrzu” czy też “Home Staging Londyn a Polska. Przyszłość Home Staging w Polsce.”

Blogger Zone stało się na moment galerią sztuki, w której zwiedzający mogli podziwiać obrazy Ewy Mróz, ręcznie wykonaną ceramikę i obrazy Uli Michalak oraz grafiki Dagmary Jakubczak.

bloggerzone targi home decor 11 - BLOGGER ZONE 2022 - TAK POWSTAJĄ TREDY

 

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.