ozdoba wielkanocna diy - WIANEK WIELKANOCNY
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

WIANEK WIELKANOCNY

Mimo, iż Święta Wielkanocne skłaniają nas do wielu refleksji oraz zadumy, to w przeciwieństwie do Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy im mniej gonitwy i zamieszania.

Nie zaprzątajcie sobie głowy myciem okien, trzepaniem dywanów i innymi porządkami. Święta i tak się  odbędą!!!

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż takiej postawie sprzyja pora roku i aura. Bez wątpienia cieplejsze i dłuższe dni sprawiają, że mamy więcej energii i sił witalnych. Przyroda budzi się do życia, mimo iż Święta Wielkanocne są ruchome i choć okres poświąteczny trwa znacznie krócej , niż w przypadku Świąt Bożego Narodzenia warto zadbać o odpowiednie dekoracje podkreślające ich charakter. Na rynku znajdziemy tysiące gotowych ozdób i dekoracji. Ja jednak uważam, że warto zrobić je samemu do czego z tego miejsca gorąco będę Was namawiać.

wieniec wielkanocny diy 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Do przygotowania wianka wielkanocnego potrzebować będziecie:

  • cienkich, długich gałązek (ja użyłam brzozowych),
  • wstążek lub tasiemek tekstylnych,
  • wydmuszki,
  • sznurka,
  • kleju na gorąco,
  • nożyczek,
  • ozdób według uznania (ja wykorzystałam piórka oraz sztuczne kwiatki),
  • zapalniczki.

Z gałązek uformowałam  okrąg spinając go jedną z dłuższych gałązek. Z premedytacją nie pozbyłam się szyszek oraz pozwoliłam krótszym gałązką frywolnie wystawać. Urzekł mnie ten artystyczny nieład i asymetria.

wstazki ozdoby wielkanoc 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Miejsce zamknięcia okręgu przewiązałam dwoma wstążkami w różowym i zielonym kolorze z istnie pięknymi i wiosennymi motylami. Oplotłam wstążki, pozwalając im swobodnie zwisać, dodatkowo na jednej z nich wiążąc kokartkę.

wianek galazki wierzby 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Nim przystąpiłam do przymiarek ozdób na wianku, rękami starałam się ułożyć gałązki w ten sposób, aby móc stabilnie, za pomocą kleju na gorąco przytwierdzić ozdoby.

20190419 145510 HDR 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Na pierwszy rzut poszedł najwiekszy element czyli wydmuszka w naturalnym, beżowym kolorze, którą przyozdobiłam małymi, puchatymi piórkami. Całość przykleiłam klejem na gorąco, ściskając dość mocno sklejane elementy.

wianek wierzba wielkanoc 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

wianek wielkanocny dekoracja 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Do udekorowania wianka wykorzystałam główki sztucznych kwiatów stawiając na małe goździki w kolorze ecru i biskupim oraz na zielony pąk róży. Aby zwiększyć przyczepność kwiatków do wianka obciełam możliwie jak najkrócej plastikowe łodygi. Dwa z kwiatków umieściłam pod jajkiem , a kolejne dwa po przekątnej stronie wprowadzając trochę asymetrii.

wianek wierzbowy wielkanoc 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Końcówki wstążek przyciełam po skosie, a następnie z pomocą zapalniczki opaliłam końcówki, aby się nie strzępiły. Sprawdzony sposób na zabezpieczenie satynowych wstążek.

dekoracje wielkanocne wianek 1024x512 - WIANEK WIELKANOCNY

Do projektu możecie użyć dowolnych kwiatków, pisanek i innych ozdób zarówno o tematyce świątecznej jak i wiosennej. Sam projekt jak i jego wykonanie są banalnie proste, dzięki czemu możecie zaangażować do tworzenia również Wasze dzieci.

Jak się Wam podoba taka samodzielnie zrobiona ozdoba wielkanocna?? A może wolicie  skorzystać z gotowych propozycji dostępnych w sklepach?

 

 

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.