zjazd-blogerow-wnetrzarskich
Blog,  Inspiracje

LA DOLCE VITA – MEETBLOGIN 2020

Świat zwariował! Tempo życia, nieustanny pośpiech, niestabilność gospodarcza obniżają jakość naszego życia.  Jaki związek z projektowaniem wnętrz i designem ma zatem filozofia życia la DOLCE VITA? dowiecie się czytając relację  z tegorocznego zjazdu Meetblogin 2020.

LA DOLCE VITA – FILOZOFIA

Pośpiech, wysokie tempo życia, ciągłe zmiany i nieustanna gonitwa są obecnie domeną naszych czasów. Paradoksalnie, innowacje i zaawansowana technologia powinny sprawić, że żyje się nam łatwiej i wygodniej. Nic bardziej mylnego. Stres, uciekający przez palce czas sprawia, że nie dostrzegamy tego, z czego składa się nasze życie, a mianowicie – chwili.

lesniczowka przylesko barlinek 1024x462 - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

Koncepcja ” la Dolce Vita” z włoskiego oznacza “słodkie życie”to nic innego jak recepta na to, jak świadomie przeżywać radości z każdej chwili. To filozofia będąca degustacją świata wszystkimi zmysłami.  Nie żałowanie czasu na wspólne posiłki, małe przyjemności, rytułały i określone stałe pory dnia, tworzące cykl życia. Umiejętność cieszenia się tym co tu i teraz oraz radość z drobiazgów, precyzji i rzemiosła często przekazywanego wielopokoleniowo. Jest to ich cecha narodowa, która wynika nie tylko z szerokości geograficznej. Pobudzone zmysły i otwarte umysły pozwalają zachwycać się pięknem ukrytym w prostocie. Nadto podziwiać  i tworzyć design na wysokim poziomie.

 

woda filtrowana grohe - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

rosenthal malowanie porcelany 1024x461 - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

LA DOLCE VITA – MEETBLOGIN

Nie bez powodu filozofia  la Dolce Vita była tematem przewodnim tegorocznej edycji Meetblogin , w której na zaproszenie organicztorki Uli miałam przyjemność uczestniczyć.  Tym razem dwudniowe warsztaty i prelekcje odbywały się w Leśniczówce Przyłęsko w środku pięknych lasów Barlineckich. Bliskość natury, kojąca zieleń, cisza  i przede wszystkim tematyka warsztatów pozwoliły nam znaleźć  spokój i przewietrzyć głowę. Umysły i serca otwarte zostały na wiedzę, nowe doświadczenia i kreatywne działanie. Tak właśnie wygląda la Dolce Vita w świecie blogerek wnętrzarskich.

 

warsztaty tworzenia kosmetykow - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

 

Dobór partnerów  i marek branżowych współtworzących wydarzenie też odbył się według klucza. Do współpracy zaproszono firmy, którym filozofia La Dolce Vita w duszy gra. Poprzez produkty, innowacje i proces produkcji dbają o zasoby naturalne. Ograniczają zużycie energii, wody i  surowców naturalnych. Zastosowane technologie ograniczają koszty eksploatacyjne,  wzbudzają w konsumentach świadomość i odpowiedzialność za nasze wspólne dobro. Bez watpienia kontakt z naturą i wspólna misji dbania o środowisko naturalne pozwala zaszczepić w sobie choć część la Dolce Vita.

 

kosmetyki naturalne jysk - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

LA DOLCE VITA – WARSZTATY

Część warsztatów i prelekcji jakie zostały przygotowane w ciągu tych dwóch dni miała za zadanie wyciszyć nas i pozwolić zajrzeć w głąb siebie. Jednym z ciekawszych dla mnie warsztatów, była zaproponowana przez GROHE Joga. Nigdy wcześniej nie miałam okazji jej spróbować. Mimo niedogodności związanych z częściowym unieruchomieniem nogi udało mi się zaliczyć część ćwiczeń  i poranny spacer po barlineckim lesie.

 

tapeta scienna w ramie - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

 

JYSK zaproponował nam warsztaty z tworzenia własnych kosmetyków pielęgnacyjnych na bazie naturalnych składników. W ruch poszły menzurki, aptekarskie wagi, by po chwili otrzymać personalizowany kosmetyk.  Warsztaty z marką Primacol pozwoliły nam znów być małymi dziewczynkami  poszaleć z brokatowymi farbami do ścian. Podobnie marka Agata Rauch Consulting z tym,że zamiast tapet na ścianie tworzyliśmy kolaże w ramach obrazów. Kreatywność lała się gętym strumieniem.

 

spotkanie blogerow wnetrzarskich - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

 

PURMO natomiast zabrało nas w podróż dookoła świata. Polegając w dużej mierze na intuicji i pracy zespołowej musieliśmy dopasować cechy życia i filozofię mieszkańców danych krajów do ich nazw. Na koniec ROSENTHAL zaproponował nam stworzenie własnej wersji talerza obiadowego klasycznej Marii. Powstało bardzo dużo ciekawych propozycji.

 

brokatowe farby scienne - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

malowanie porcelany maria rosenthal - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

LA DOLCE VITA – PODSUMOWANIE

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny brałam udział w wydarzeniu Meetblogin, które w mojej skromnej ocenie zyskuje z każdym rokiem. Bez wątpienia formuła i tematyka wydarzenia sprawiły, że były dwa niesamowite dni. W pełni zrelaksowana, w trochę inny sposób patrząca na życie i design wróciłam do codziennej rzeczywistości, oddając się od czasu do czzasu SLOW LIFE.

 

slow life filozofia zycia - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

Ciekawa jestem czy stosujecie i czy słyszeliście o filozofii La DOLCE VITA? A może macie inne ciekawe podejście do życia i celebracji chwili? Koniecznie podzielcie się ze mną i dajcie znać w komentarzach.

Zdjęcia: większość zdjęć mojego autorstwa oraz Sylwii Kisiel

ID M 920x850 2 bez200 - LA DOLCE VITA - MEETBLOGIN 2020

 

 

 

32 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.