pudelko-ozdobne
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

SKRZYNIA SKARBÓW – JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

Każdy, nawet zadeklarowany minimalista uwielbia gromadzić rzeczy do których ma szczególny sentyment. Wraz z upływem czasu rośnie ilość zgromadzonych rzeczy. Jak zapanować nad tym , kiedy sentyment nie pozwala nam się z nimi rozstać ? Co zrobić, gdy zdrowy rozsądek nakazuje wielkie sprzątanie?  Sensownym rozwiązaniem jest skrzynia skarbów. Z tego wpisu dowiecie się jak zrobić pudełko na drobiazgi z drewnianej skrzynki.

SKRZYNIA SKARBÓW – JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

Skrzynia skarbów może też pełnić funkcje orgazizera, który w łatwy i szybki sposób pozwoli nam zapanować nad bałaganem twórczym w pracowni, na biurku lub toaletce. Jednym ruchem pudełko na drobiazgi możemy schować w szafie, a gdy jest bardziej strojne może stanowić piękny dodatek we wnętrzu. Technik ozdabiania jest mnóstwo, dzięki czemu skrzynia skarbów będzie wyglądać jak tylko sobie wymarzymy.

drewniana skrzynia diy 11 1024x768 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

 

SKRZYNIA SKARBÓW- POTRZEBNE MATERIAŁY

Do wykoniania mojej skrzyni na skarby wykorzystałam w zasadzie wszystko co miałam w swojej pracowni. Z majsterkowaniem jest u mnie podobnie jak z gotowaniem, kiedy to improwizuję, wykorzystując to co mam w lodówce / w pracowni.

drewniana skrzynia diy 5 1024x768 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

Materiały:

  • drewniana skrzynka z wieczkiem,
  • 4 gałki meblowe drewniane (opcjonalnie),
  • klej na bazie wikolu (ja użyłam do drewna),
  • foremki i masa samoutwardzalna (znajdziecie tutaj ),
  • farby w dowolnym kolorze (ja użyłam tym razem farb kredowych),
  • 4 wkrętów do drewna,
  • bezbarwny wosk lub lakier do drewna,
  • olej roślinny lub mąka ziemniaczana,
  • wiertarki (śrubokręt też da radę),
  • miarkę,

 

SKRZYNIA SKARBÓW – KROK PO KROKU

Do projektu użyłam drewnianej skrzynki sosnowej, która z pewnością pomieści sporą ilość drobiazgów. Zależało mi, aby nadać skrzynce lekkości poprzez dodanie nóżek. Większość nóżek meblowych okazała się zbyt masywna. Zdecydowałam się zatem na montaż 4 drewnianych gałek meblowych z pomocą wkrętów do dna skrzyni.

drewniana skrzynia diy 19 1024x720 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

 

Do ozdobienia pudełka na drobiazgi posłużyły mi odciski z masy samoutwardzalnej. Uzyskane z foremek ornamenty przykleiłam do kuferka za pomocą kleju i delikatnie docisnęłam, tak aby ornamenty dokładnie przylegały. Skrzynkę pozostawiłam na noc do stwardnięcia masy oraz kleju.

 

Wnętrze skrzyni oraz dół pomalowałam niebieską farbą lekko rozcieńczając ją z wodą.  Wieko kufra potraktowałam farbą w odcieniu morskim. Przeciągając lekko kolor z góry na dół udało mi się uzyskać efekt ombre. Aby uzyskać jeszcze większą głębię i podbić efekt ombre zastosowałam farbę metaliczną w niebieskim i zielonym kolorze. Ornamenty i brzegi skrzynki potraktowałam złotem w kremie. Po wyschnięciu farb całość zawoskowałam uzyskując satynowe wykończenie.

drewniana skrzynia diy 10 1024x768 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

 

drewniana skrzynia diy 13 1024x768 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

 

drewniana skrzynia diy 17 1024x720 - SKRZYNIA SKARBÓW - JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA DROBIAZGI

Jak widzicie projekt nie jest zbyt trudny. Sami  możecie zdecydować jakiej wielkości skrzynkę wykorzystacie i w jaki sposób ją ozdobicie. Pudełko na drobiazgi pozwoli Wam uporządkować i zorganizować przestrzeń. Oryginalnie wykończony stanowić będzie fajny dodatek we wnętrzach i świetny pomysł na prezent.

 

56 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.