ozdoby-choinkowe
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

DEKORACJE DIY – ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Jednym z najpopularniejszych od kilku sezonów jest styl boho. Nic więc dziwnego , że coraz więcej osób urządza święta w stylu BOHO. Nie masz pomysłu, jak urządzić święta w stylu BOHO? Poniżej przedstawiamy Wam niezwykle prosty projekt, który z powodzeniem możecie wykonać sami, a co najważniejsze wykorzystacie go w swoich wętrzach przez cały rok.

ŚWIĘTA W STYLU BOHO – CZEMU NIE

O tym skąd pochodzi i czym charakteryzuje się styl Boho możecie poczytać w moim poście nt dekoracji diy. Wspomnę tylko, że styl Boho czerpie inspiracje ze wspomnień i pamiątek z podróży, przedmiotów vintage w kolorach zbliżonych do kolorów Ziemi oraz naturalnych surowców, którymi bez wątpienia jest drewno. Propozycje dekoracji DIY, które dla Was przygotowałam nie są w kolorach charakterystycznych dla Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu z powodzeniem korzystać możecie z nich przez cały rok. Większość materiałów, jakie potrzebować będziecie znajdziecie w domach lub w sklepach dla majsterkowiczów. Do zabawy w tworzenie dekoracji świątecznych w stylu Boho zaproście koniecznie najmłodszych. Prawdopodobnie będą bawić się równie dobrze, jak przy ubieraniu choinki lub lepieniu pierogów z grzybami.

DEKORACJE DIY – MATERIAŁY

Jak wcześniej wspomniałam, większość z materiałów dostępna jest na wyciągnięcie ręki i znajdziecie je z pewnością w domu. Przygotujcie zatem:

  • drewniane klamerki min 24sztuki,
  • klamerki plastikowe lub klamry papiernicze,
  • klej do drewna na bazie wikolu,
  • farba, wosk lub lakier,
  • sznurek lub wstążkę,

ozdoby choinkowe boho 1024x576 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Prawda, że to łatwe??? Zatem zaczynamy.

DEKORACJE DIY – KROK PO KROKU

Pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić jest demontaż sprężynki, spinającej klamerki drewniane. Nie powinniście mieć z tym większego problemu. Czynność powtarzamy, dla wszystkich klamerek.

ozdoby swiateczne boho 1024x576 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

dekoracje swiateczne boho 1024x576 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Drewniane elementy klamerki łączymy ze sobą zewnętrzną stroną do środka i łączymy parami za pomocą kleju. Klej do drewna potrzebować będzie znacznej chwili, aby związać. Niemniej jednak po wyschnięciu staje się bezbarwny. Co mniej cierpliwi użytkownicy, mogą sobie umilić czas utwardzania kleju pijąc w tym czasie zimowego grzańca lub ozdabiając uprzednio upieczone pierniczki.

ozdoby swiateczne boho 1 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Sklejone elementy ściskamy plastikowymi klamerkami lub klamrami papierniczymi, tak aby klej  dobrze związał elementy. Takim oto sposobem otrzymamy łezki, które możemy połączyć ze sobą na róźne sposoby.

Pierwszy z nich to sklejanie ze sobą elementów po okręgu węższymi elementami. To ta właśnie ozdoba świąteczna w stylu boho wymagać będzie 24 sztuk klamerek. Po sklejeniu ze sobą wszystkich elementów otrzymamy piękną, ażurową rozetę, która na codzień będzie nam służyć jako podkładka pod gorący kubek lub garnek.

swiateczne dekoracje choinkowe 1 1024x576 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

swiateczne dekoracje choinkowe 2 1024x576 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Druga wersja angażować będzie znacznie mniej , bo aż 8 klamerek. Powstałe łezki łączymy ze sobą szerszymi czubkami, tworząc najpierw krzyż, a następnie doklejając pod kątem 45 stopni kolejne 4 elementy. Tak powstałą gwiazdę również możecie wykorzystać jako podkładkę, ale pod większe elementy niż kubek lub filiżankę.

ozdoby swiateczne boho 2 - DEKORACJE DIY - ŚWIĘTA W STYLU BOHO

Od Waszej inwencji twórczej zależeć będzie czy łatwe w wykonaniu dekoracje świąteczne w stylu boho będą wisieć jako ozdoby świąteczne na choince lub ścianie? w tonacji surowego drewna, czy też może w kolorze?

Dajcie znać w komentarzach jak się Wam podoba moja propozycja dekoracji świątecznej DIY i w jakim wariancie kolorystycznym widzielibyście ją u siebie w domu? Być może macie jakiś inny pomysł na wykorzystanie ich po okresie świątecznym?

 

59 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.