modne-dodatki
Blog,  Inspiracje

TARGI HOME DECOR – CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Jedna z największych imprez branży wnętrzarskiej są bez wątpienia Targi Home Decor. Poniżej krótka relacja i masa modnych inspiracji na 2020 rok,  jaką przywiozłam z tego jakże krótkiego, a intensywnego wyjazdu.

TARGI HOME DECOR 2020

HOME DECOR to najważniejsza w kraju biznesowa prezentacja najnowszych trendów  w dekoracjach i wyposażeniu wnętrz. Miałam okazję zobaczyć modne kolekcje dekoracji, oświetlenia, tekstyliów, ceramiki i szkła oraz akcesoriów kuchennych i łazienkowych. Większość z nich pojawiła się już w sprzedaży lub wystawiane były przy okazji Targów WARSAW HOME. Ekspozycja mieściła się w 11 pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich na ponad 63000 mkw. Było zatem co zwiedzać i na czym oko zawiesić.

targi home dekor arena design 6 1024x768 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Jednak Home Decor to nie tylko bogata ekspozycja producentów element ów wyposażenia wnętrz, ale również wydarzenia towarzyszące. Jednym z najciekawszych ekspozycji okazała się strefa trendów Bloggers Zone. Dzięki niezwykłej pomysłowości i kreatywności grupy pięciu blogerek wnętrzarskich i projektantek wnętrz, które we współpracy z wystawcami zaaranżowały specjalną przestrzeń na ekspozycji targów oraz przygotowały wiele ciekawych wykładów na temat designu i modnych trendów w tym roku.

targi home decor arena design - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Ekologia. Odpowiedzialność. Nowoczesność takie hasła przyświecały towarzyszącym targom ARENA DESIGN 2020 podejmują niełatwą, ale ważną tematykę kryzysu klimatycznego. Tegorocznym wystawom i dyskusjom przyświecać będzie idea slowness.

targi home dekor modne wnetrza - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Po intensywnym dniu dreptania od stoiska do stoiska, po długich chwilach spędzonych w oczekiwaniu na swobodny moment sfotografowania najciekawszych ekspozycji bez udziału “bohaterów drugiego planu” poczuć się można równie zmęczonym jak po oporządzeniu pola dobrze prosperującego gospodarstwa rolnego.

TARGI HOME DECOR 2020 – KOLOR

Już w grudniu zeszłego roku Instytut Pantone ogłosił, że najmodniejszym kolorem roku 2020 będzie kolor classic blue. Byłam bardzo ciekawa, jak zareaguje na ten wybór branża wnętrzarska. Zaryzykuję stwierdzenie, że kolor został zaimplementowany, ale bez zbędnej fety. Owszem, dało się zauważyć meble, zwłaszcza wielko gabarytowe we wszelkich odcieniach, ale rzekła bym bez szaleństw. Nadal ciemne, mocne kolory typu zieleń, bordo z dodatkami złota są modne, do tego beże. Kilka szarości i odcieni kości słoniowej, zwłaszcza w dodatkach tekstylnych.

targi home dekor modne wnetrza 2 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Sporym zaskoczeniem był dla mnie kolor Millennial Pink.  Występował on zdecydowanie częściej na ekspozycjach targów Home Decor, nadto okazało się, że bardzo ładnie komponuje się i współgra z innymi kolorami. Moim skromnym zdaniem pudrowy róż długo będzie modnym kolorem, wykorzystywanym na ścianach, frontach szafek oraz w tekstyliach.

targi home dekor modne wnetrza 4 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

TARGI HOME DECOR 2020 – FAKTURA I DESEŃ

Kolejnym zaskoczeniem na Targach Home Decor było zastosowanie tak popularnego ostatnio weluru poza poduszkami, obiciami kanap i foteli na kloszach lamp. Musicie przyznać, że prezentują się dość ciekawie. Duży wybór ciekawych w  deseniu i  neutralnej kolorystyce pojawił się na tak zwanych tkaninach do zadań specjalnych czyli tzw outdoorowych.

targi home dekor modne wnetrza 5 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Grube, wyraziste faktury, sploty, mięsiste koce i pledy. Pojawił się również znienawidzony, noszony przeze mnie na spodniach sztruks. Kto się wychował w latach osiemdziesiątych, w rodzinie robotniczej…ten nie pyta, tylko rozumie. O dodatkach w lśniącym złocie, który podbija zarówno ciemne jak i pastelowe kolory, wciąż nadaje wnętrzom elegancji niczym J23 .

targi home dekor modne wnetrza 6 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Nadal, co bardzo mnie cieszy króluje surowe drewno, szczotkowane, szorstkie i chropowate. Pojawia się zarówno we frontach szafek kuchennych, komodach i szafkach RTV jak i dużych blatach stołów, często z jednego kawałka.Satynowe zabezpieczenie woskami lub bejcami w ciepłych odcieniach średniego dębu. Dla podkreślenia trójwymiarowości i nadaniu stołowi trójwymiarowości okorowaniu ulega tylko wierzchnia warstwa. Daje to poczucie unikatowości, gdyż nie ma dwóch takich samych kawałków drewna.

targi home decor inspiracje 9 1024x768 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

TARGI HOME DECOR 2020 – INSPIRACJE

Targi wnętrzarskie Home Decor  są bezapelacyjnie największą kopalnią wiedzy i inspiracji. Fakt, że ilość bodźców jest powalająca, niczym nokaut na ringu. Zazwyczaj potrzebuję kilku dni, aby odpocząć i usystematyzować sobie wszystko. Bywa często, że zafascynuje mnie aranżacja całego stoiska, innym razem pojedynczy element lub jego część np zestawienie kolorów. Kształt, dodatek dekoracyjny lub print na tkaninie. Dużo pięknie zaaranżowanych stoisk ekspozycyjnych z mnóstwem dodatków, które człowiek już widział oczami wyobraźni we własnych wnętrzach jak i tych stylizowanych przez siebie.

targi home decor modne dodatki - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

 

targi home dekor modne wnetrza 1 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

Mam nadzieję, że relacja spodobała się Wam i choć trochę Was zainspirowała. Co Wam  najbardziej wpadło w oko? który element wyposażenia wnętrz prezentowany na tegorocznych targach Home Decor wpisywał by się idealnie w Wasze gusta i przestrzeń, którą zamieszkujecie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

ID M 920x850 2 bez200 - TARGI HOME DECOR - CO BĘDZIE MODNE W 2020 ROKU

 

 

 

58 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.