odnowiony-stolik-nocny
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

SZAFKA NOCNA – KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Szafka nocna to mebel zwyczajny i nadzwyczajny jednocześnie. Wystarczy poddać ją kilku zabiegom, aby w nowej odsłonie dopełniała wnętrza nie tylko sypialni. Jeśli zdecydujesz się samemu zrobić taką, o której zawsze marzyłeś, zmienisz swoją sypialnię nie do poznania.

SZAFKA NOCNA – KOLEJNA ODSŁONA DIY

Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ja i szafki nocne tworzymy jakąś nierozerwalną więź. Bardzo często mam okazję je odnawiać lub poddawać stylizacji.  Uwielbiam majsterkowanie i projekty diy, a szafki nocne są bardzo wdzięcznym materiałem do pracy.  Kilka przypadków klinicznych, oraz kilka drobnych liftingów  udało mi się zaliczyć, jednak w tym przypadku było trochę inaczej.

szafka nocna 1.pl  - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Szafka nocna będąca bohaterem tego wpiu, swoje drugie życie otrzymała trzy lata temu. Metamorfoza sypialni, jaką poczyniliśmy wymusiła dostosowanie niektórych jej elementów do nowego designu. Z przyjemnością zabrałam się za kolejny projekt Diy. Szybko okazało się, że na strychu znajduje się druga, bliźniacza szafka, którą również spersonalizowałam, aby pasowała do pokoju nastolatka.

SZAFKA NOCNA -KROK PO KROKU

Z pomocą szlifierki oczyściłam szafkę z lakieru, oraz farby w kolorze orange. Mniej dostępne miejsca wyczyściłam ręcznie papierem, usunęłam gałkę oraz metalowy szyld.  Całość odpyliłam i przemyłam wodą z szarym mydłem. Po wyschnięciu powierzchni zabrałam się za malowanie. Mój wybór padł tym razem na farbę w kolorze granat głębinowy. W zależności od światła, które na nie pada jest to intensywny granat lub kobalt.

szafka nocna 4.pl  1024x768 - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Farba dobrze kryj, lecz dla pewności pokryłam szafkę dwoma jej warstwami. Ponieważ w sypialni część dodatków jest w kolorze złota postanowiłam je również zaakcentować na szafce nocnej.  Kolejnym krokiem projektu diy  było namalowanie pawich oczek na drzwiczkach frontowych i blacie oraz namalowanie złotych skarpetek na nóżkach.

szafka nocna 2.pl  - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Nową odsłonę szafki dopełniła gałka w kolorze starego złota z pięknym pawimem. Całość  zabezpieczyłam oczywiście  bezbarwnym lakierem. Tak oto szafeczka nocna prezentuje się w nowej odsłonie. Jak Wam się podoba jej nowa odsłona? Prawda, że wygląda nieziemsko?

SZAFKA NOCNA – BONUS

Jak wcześniej wspomniałam, na strychu u teściów czekała ponad dwie i pół dekady druga szafeczka do kompletu. Nadarzyła  się okazja, aby spersonalizować szafkę do pokoju nastolatka. Analogicznie do poprzedniego projektu zeszlifowałam stary lakier z szafki i umyłam ją wodą z szarym mydłem.

metamorfoza szafki nocnej - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Tym razem kolorem przewodnim był grafit metalic, powstały ze zmieszania kilku farb akrylowych. Nogi szafki dla odcięcia pomalowane zostały czarną farbą. Militarnego charakteru nadała szafce porcelanowa gałka w amerykańskim stylu. Obie z gałek jakie zastosowałam w tych projektach DIY, jak i wiele innych  znajdziecie w sklepie Regałka.

szafka nocna po renowacji 576x1024 - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

Mam nadzieję, że obie metamorfozy szafek nocnych, tak od siebie różne przypadły Wam do gustu. Jak widzicie ten sam mebel w trzech różnych odsłonach kolorystycznych i z dodatkiem odpowiednich detali odnajdzie się w różnych pomieszczeniach.

ID M 920x850 2 bez200 - SZAFKA NOCNA - KOLEJNA ODSŁONA MEBLA

 

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.