meetblogin-2021-podstolice
Blog,  Inspiracje

RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Tegoroczna edycja MEETBLOGIN odbyła się w Podstolicach i tradycyjnie obfitowała w ciekawe warsztaty i prelekcje. Zapraszam zatem na relację z tego wnętrzarskiego wydarzenia w którym miałam przyjemność uczestniczyć.

RELACJA Z MEETBLOGIN – PODSTOLICE

Z wielką przyjemnścią przyjęłam zaproszenie na tegoroczną edycję Meetblogin, organizowaną przez Ulę Michalak.  Doświadczona uczestnictwem w poprzednich edycjach i ich wysokim poziomem z niecierpliwością wyczekiwałam początku wydarzenia.

eklektyczny wystroj dworek 1024x1024 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Wydarzeniu zawsze towarzyszą piękne, stymulujące zmysły wnętrza, będące idealnym tłem do wydarzeń w nich się odbywających. W tym roku miejscem spotkania był Dwór w Podstolicach. Odrestaurowany z pieczołowitością zespół  dworsko- parkowy naszpikowany klasycznymi meblami z okresu międzywojennego i II polowy XIXw umiejętnie i z wyczuciem połączone z ikonami współczesnego designu. Wszystko to, w połączeniu ze smaczną, wegetariańską kuchnią i programem warsztatów i prelekcji zwiastowało bardzo udany , trzydniowy pobyt.

dwor podstolice 1024x1024 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

RELACJA Z MEETBLOGIN –  DZIEŃ I

Każdy z trzech dni Meetblogin obfitował w warsztaty i prelekcje. Inauguracji zjazdu towarzyszyła premiera witryny internetowej Uli Michalak, na której to prezentuje swoje bardzo oryginalną ceramikę oraz grafiki. Pierwszym tematem wykładu Moniki Bień- Köningsman było: “Swiatło Andaluzji”. Rzeczą oczywistą było, iż warsztaty z marką Aromas del Campo, również dotyczyć będą światła. Zadaniem uczestniczek było zaprojektować i wykonać klosze do podstaw lamp. Powstały orginalne i niepowtarzalne prace, będące odzwierciedleniem ich osobowości i gustu.

projektowanie klosz lampa meetblogin 1024x1024 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Innowacyjne podłogi hybrydowe Next Step marki Barlinek to temat kolejnych wykładów. Ponad jakość i szeroki asortyment podłóg, cenię sobie Barlinek za świadome i proekologiczne działania marketingowe. Dlatego też warsztaty w stylu proeko poprowadziła dla nas Pszczelarnia. Zgłębialiśmy podstawy pszczelarstwa, a nadto personalizowaliśmy miód według własnych preferencji smakowych.

barlinek podlogi ekologia 1024x1024 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Marka  Gira przybliżyła nam swój asortyment przełączników , którego różnorodność i elegancja tworzą swego rodzaju biżuterię we wnętrzach. Ta myśl przewodnia stała sie tematem warsztatów a których każda z nas tworzyła bizuterię dla siebie.

elegancki osprzet elektryczny - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Nim udaliśmy się na kolację Ania i Beata, jedne z uczestniczek podzieliły się z nami  przedpremierowo  egzemplarzami swojej książki – poradnika dekorowania wnętrz. Gratuluję Wam tak udanego debiutu książkowego, będącego podsumowaniem ich wieloletniego doświadczenia w stylizacji i dekoracji wnętrz.

RELACJA Z MEETBLOGIN – DZIEŃ II

Część oficjalną warsztatów Meetblogin rozpoczęliśmy od “Mistrzowskiego spotkania- nie tylko przy stole” z marką Rosenthal. Miałam przyjemność osobiście poznać i uciąć  s0bie dłuższą  pogawędkę z Eriką Rozsanova i Marianem Andrzejem Kareńskim- Tschurl o owocu romansu z marką Versace. Część praktyczna to podział na dwu i trzy osobowe zespoły i aranżacja kryształowej Marii według narzuconej tematyki. Na warsztatach powstały kompozycje tak różnorodne i piękne, że cieżko było wybrać te najpiękniejsze.

rosenthal kompozycja kwiatowa 1024x819 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Czy termika i smaki mogą stanowić wyrafinowane połączenie? Jak najbardziej, o czym mogliśmy się przekonać podczas prelekcji z marką Purmo i Panią dietetyk, która udowodniła, że potrawy potrafią ogrzewać jak i wychładzać nasze organizmy.

Kształtowanie Przyszłości wody. “Kiedy  niemożliwe staje się kwestią perspektywy”.  Grohe Polska zaprezentowała swój bestseller jakim okazała się jedna z najbardziej  nowatorskich baterii- ICON 3D Allure Brilliant. Jednym zdaniem to ponadczasowy design, najnowsze technologie i rozwiązania proekologiczne. Kolejne warsztaty to zabawa farbami kredowymi marki Lux Decor Expert. Z ich pomocą wystylizowaliśmy drewwniane tacki.

stylizacja tacy farba kredowa 1024x819 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Na zakończenie dnia marka Kartell zaprezentowała nam najnowszy asortyment, w tym szafki z biomasy oraz seria lamp Planet. Praktyczne warsztaty to praca zespołowa, której produktem finalnym został flagowy fotel z podłokietnikiem. Rzecz jasna wieczór zakończyliśmy pyszną kolacją i rozmowami do późnych godzin wieczornych.

nowosci kartell 1024x819 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

RELACJA Z MEETBLOGIN – DZIEŃ III

O tym jak ważna jest harmonia we wnętrzu przypomniała nam marka Somfy. Tworząc bezpieczny, intuicyjny dom lub mieszkanie należy pamiętać o naszej wewnętrznej harmonii. Pomogła nam w tym sesja relaksacyjna z udziałem mis i gongów tybetańskich. Dla mnie absolutna nowość, więc tym bardziej chłonęłam fale dźwiękowe roznoszące się po pomieszczeniu.

harmonia w domu 1024x655 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Marka Gardena zaprezentowała nam innowacyjne systemy do pielęgnacji  ogrodu oraz zaprosiła nas na fantastyczne warsztaty florystyczne. Dzięki nim, każda z nas stworzyła swoją własną kompozycję z cietych kwiatów, które jak sami wiecie stanowią niezwykły dodatek we wnętrzach.

warsztaty florystyczne gardena 1024x655 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

“Otwórz swoje zmysły” to temat otatniego panelu dyskusyjnego, po którym marka Porta zaprosiła  nas na warszytaty tworzenia i komponowania zapachów. Jak powszechnie wiadomo zapach, jest kolejnym ze zmysłów silnie oddziałowującym na odbiór wnętrza.

komponowanie zapachow warsztaty 819x1024 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

RELACJA Z MEETBLOGIN – PODSUMOWANIE

Te trzy niezwykle intensywne dni, były okazją nie tylko do poznania nowych osób i spotkania się ze starymi znajomymi. Był to czas niezwykle kreatywny i inspirujący. W przeciwieństwie do targów branżowych, na których prezentowane są tylko i wyłącznie nowości, a czasu na bliższe ich poznanie jest stosunowo niewiele formuła Meetblogin jest zdecydowaną odskocznią. Zarówno tematyka prelekcji i wykładów jak i warsztaty pozwalają spojrzeć na wnętrza, ich funkcjonalność oraz jakość w zupelnie inny, przemyślany sposób. We wnętrzach poza dobrym designem liczy się również, harmonia, zrównoważona i pro ekologiczna technologia.

20 1024x831 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

Jeśli ciekawi Cię jak wyglądała ubiegłoroczna edycja zapraszam do wpisu z  ubiegłego roku.

ID M 920x850 2 bez200 - RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

23 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.