aranzacja-stolu
Blog,  Home Staging,  Inspiracje,  Realizacje

DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

Nie macie pomysłu, jak ozdobić i udekorować stół wielkanocny? Przygotowałam dla Was dwie propozycje udekorowania stołu na Wielkanoc. Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Wam do gustu.

DEKOROWANIE STOŁU NA WIELKANOC

Wielkanoc to jedno z najważniejszych polskich świąt. Zazwyczaj na przygotowania mamy mniej czasu, ale bardziej nieograniczone możliwości. W tym roku jednaj Święta Wielkiej Nocy będą zupełnie inne od oprzednich.  Wszyscy bowiem staliśmy się pośrednio lub bezośrednio ofiarami  epidemii spowodowanej koronawirusem.  Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten czas. Puste kościoły, ulice,  wzmożone patrole policji, ludzie trzymający się na dystans śledzący najnowsze statystyki i doniesienia. Tym bardziej warto zadbać o wiosenną i kolorową dekorację stołu, by poprawić nastrój sobie i domownikom. Odciągnąć myśli od problemów i dylematów z jakimi przyszło się nam zmierzyć.

9 1024x740 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

Dekorowanie stołu na Wielkanoc, bez względu na ilość domowników wcale nie musi być karkołomnym zadaniem. Możemy skorzystać z posiadanych w domu zasobów, które pod wpływem generalnych porządków ujrzały światło dzienne  po wielu latach. Mamy bardzo piękną tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi, którą warto mimo przeciwności losu podtrzymywać i pielęgnować.

DEKOROWANIE STOŁU NA WIELKANOC – KOLOR

W proponowanych przeze mnie zestawieniach zadbałam o to, aby wybrać jeden kolor przewodni i znaleźć 2 lub trzy elementy w tym samym kolorze. Może to być obrus lub bieżnik, miska, świecznik itp. Jeśli posiadamy kompletne garnitury kawowe i obiadowe, warto je wykorzystać. Jeśli nie posiadamy pełnego kompletu, dopilnujmy, aby talerze, miski, patery itp. były w jednym kolorze.  Ja użyłam białych naczyń, ale poeksperymentowałam z ich pochodzeniem. Aby wzbogacić aranżację uzupełniłam ją kilkma  dekoracjami i sztućcami w kolorze złota tj. króliczki, pierścienie do serwetek.

1 1024x850 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

Jak sami możecie zauważyć, na niektrych ujęciach podmieniłam kolor sztućców lub dodałam / ujęłam dodatków. Warto kompozycję uzupełnić akcentem zielonym. I tu mieszkańcy domów zyskują niesamowitą przewagę nad blokersami. Na szczęście mnie też się zdarza wyrzucać śmieci, więc do dekoracji użyłam gałązki bukszpanu i jabłonki rosnąćej przed moim blokiem.

14 768x1024 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

DEKOROWANIE STOŁU NA WIELKANOC – FAKTURA

Poza wprowadzeniem dwóch lub trzech kolorów warto zróżnicować fakturę i strukturę elementów stołu Wielkanocnego. Nie każdy element stołu świątecznego musi być gładki i lśniący.  Wszelkie relify, żłobienia i struktury nadają kompozycji trójwymiarowości. Powodują, że dekoracja jest żywym organizmem, w powstanie którego włożyliśmy całe swoje serce. Biel obrusu możemy złamać lnianą serwetką lub płuciennym bieżnikiem. Możemy użyć metalowych pierśnieni do serwetek lub przewiązać je jutowym sznurkiem.

29 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

Postawcie na dekoracje wykonane samodzielnie. W tym roku zrobiłam wieniec na ścianę, który widzicie na zdjęciu. Świetnie się sprawdził w trzech aranżacjach. Trochę mniejszy wianek wykonałam w zeszłym roku. Zmieniajcie i przekładajcie elementy dekoracyjne, gdyż nie ma idealnej recepty na to jak powinien wygląddać stół Wielkanocny. Ważne, że macie z kim świętować i trwać w nadziei.

28 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

 

Nadchodzą Święta Zmartwychwstania Pańskiego, których tak bardzo nam potrzeba – Święta nowego Życia, Odrodzenia, Nadziei.
Na te najbliższe dni i na te dalsze życzę Wam:

bliskości – mimo oddalenia,

zdrowia – mimo epidemii,

nadziei – mimo statystyk,

radości – mimo wszystko!

Błogosławionych, dobrych Świąt Wielkiej Nocy!

ID M 920x850 2 bez200 - DEKORACJA STOŁU NA WIELKANOC

 

42 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.