portret-obraz-dequpage
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

MIX MEDIA – OBRAZ NA DESCE

Lubisz tworzyć samemu dekoracje do domu? Zapraszam na kolejny wpis, tym razem poświęcony tworzeniu obrazu na desce przy użyciu techniki mix media.

MIX MEDIA – CO TO TAKIEGO?

W telegraficznym skrócie Mix Media to stosunkowo młody trend, bedący połaczeniem kilku technik artystycznych. Mowa tu o popularnym i znanym dequpage i scrapbookingu. Dzięki połączeniu tych technik, różnorodności form i faktur zastosowanych materiałów i mediom powstają trójwymiarowe dzieła. W technice tej nie ma specjalnych zasad, a jedyną rzeczą która może nas ograniczać jest nasza wyobraźnia.

Bazą najczęściej są podobrazia, skrzynki, twarde tektury oraz jak w tym przypadku drewniane deski. Ponieważ Mix Media to łączenie różnych technik pracować możemy z farbami, papierem ryżowym lub serwetkami, drewnianymi elementami, formami do wycisków z mas i żywicy, szablonami i pastami strukturalnymi. Farby, mgiełki, zestawy do patynowania, postarzania, efekt betonu lub rdzy.

MIX MEDIA – OBRAZ NA DESCE

Do stworzenia obu obrazu na desce wykorzystałam dwie połki, które udało się uratować z komody. O jej smutnej historii dowiesz się z tego wpisu. Na zaimpregnowane białą farbą akrylową deski przykleiłam obrazki z papieru ryżowego. Tematem przewodnim obrazu był portret kobiety.

mix media na desce 1024x720 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

Wolną przestrzeń deski wypełniłam masą strukturalną oraz wyciskami z foremek używając masy samoutwardzalnej. Oba obrazy malowane były przy użyciu farb kredowych. Kolory, których użyłam przy obu obrazach na desce znajdziecie w sklepie Hag-Art.

masa strukturalna mix media 1024x720 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

Całość zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem. Aby wydobyć głębię użyłam pasty pozłotnej w kremie w metalicznych odcieniach oraz złocie. Z pomocą czarnej konturówki na powierzchni narysowałam nieregularne rysy, tak aby imitowały spękania, a pomiędzy główki róż z konturówki o perłowym kolorze utkałam korale “pereł”.

mix media obraz 1024x720 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

MIX MEDIA – PODSUMOWANIE

 

 

Jak sami widzicie, technika Mix Media nie jest zbyt skomplikowana, a tworzyć ją można na różnych przedmiotach bez względu na ich kształt i wielkość. Różnorodność materiałów oraz dostępność kolorów i kształtów sprawia, że przy odrobinie fantazji możemy stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

obraz na desce mix media 724x1024 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

16 732x1024 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

Próbowaliście tworzyć coś z użyciem Mix Mediów? Jeśli nie to koniecznie musicie spróbować! Osobiście lubie lączyć ze sobą dość mocne, odważne kolory. Dajcie koniecznie znać w komentarzu, który z obrazów bardziej się Wam podoba.

 

ID M 920x850 2 bez200 - MIX MEDIA - OBRAZ NA DESCE

25 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.