ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA

20180906 080730 HDR - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA

Za moje dzieci dałabym się pokroić, choć nie jeden raz wystawiają moją cierpliwość na próbę….. Nie mniej jednak są takie dni, kiedy mimo, iż wspinam się na wyżyny mojej zaradności aby z sukcesem dzielić życie zawodowe i rodzinne dlatego nie zawsze znajduję czas na swoje pasje. Nadmiar pomysłów, zespół niespokojnych rąk i drzemiąca kreatywność przyprawiają mnie o ból głowy na który nawet ETOPIRYNA Pani Goździkowej nie pomaga 😉 Wiecie, jak to śpiewał Jerzy Sztur:

“czasami człowiek musi, inaczej się udusi…”

Uciekam wtedy z domu w porozumieniu z rodziną i majstruję coś na przykład na warsztatach. Tak było tydzień temu, kiedy bladym świtem ruszyłam do Krakowa na Targi Budownictwa i Aranżacji Wnętrz MDO. Lubię śledzić nowości, które wykorzystuję również w pracy zawodowej. Mimo wielu komplikacji z wydostaniem się z Dworca PKP i dotarciem pod halę wystawienniczą za sprawą wujków dobra rada pierwsze warsztaty mnie ominęły. Merytorycznie targi mnie rozczarowały, mało firm, mało stoisk. Byłam przekonana, że frekwencja wraz z upływem czasu zwiększy się lecz tak się nie stało. Praktyczna część targów, czyli warsztaty okazały się niesamowite. Wyplotłam nie pierwszą w życiu makramę, tym razem dwukolorową, ale za to z pomocą 5 mm sznurka na warsztatach pracowni Marheri Craft . Jednak duma mnie rozpiera za sprawą Kasi z Kliniki DIY i jej warsztatowych propozycji. Po więcej informacji i zdjęć z warsztatów odsyłam Was na jej bloga.
O śniadaniu do łóżka myślę, że marzy każdy… 🤔🤔🤔, ale co zrobić, jeśli rzadko bywasz w 5-cio gwiazdkowych hotelach?? Da się temu zaradzić, poniżej efekty mojej pracy nad tacą,  którą zbudowałam od podstaw na jej warsztatach. Ale po kolei:
20180901 124558 HDR 1024x576 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA
Tematem przewodnim był Upcykling, więc taca została złożona z odpadów stolarskich. Tak więc 3 grubsze deski zostały skręcone śrubkami do dwóch listew. Deski zostały lekko przeszlifowane w celu pozbycia się drzazg na krawędziach. Zadbałam o to, aby na etapie składania konstrukcji między deskami powstały delikatne szpary.
20180901 130753 HDR 576x1024 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA
Cieszę się również z tego, że mogłam wypróbować preparat marki Saltwash, o którym wcześniej dużo słyszałam oraz farby kredowe marki Farby Polskie o pięknej palecie barw. Pierwszą warstwę pomalowałam farbą w pięknym turkusowym odcieniu z domieszką preparatu Saltwash. Technika nakładania farby bardziej przypomina tapowanie, gdyż celem było nałożenie grubszej warstwy o nierównej, chropowatej powierzchni. Oczekiwanie na przeschnięcie pierwszej warstwy uprzyjemniały mi rozmowy z innymi uczestnikami warsztatów oraz zapoznanie się z dostępną na miejscu paletą kolorów farb.
20180901 141851 HDR 1024x576 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA
Drugi kolor farby, tym razem bez preparatu nakładany był cienką warstwą, tradycyjnym pociągnięciem pędzla. Tym razem postawiłam na ciemnoniebieski odcień farby. Po upewnieniu się, że obie warstwy wyschły należycie z pomocą papieru ściernego częściowo starłam drugą warstwę farby, aby dać możliwość zaprezentowania się warstwie pod spodem. Zarówno wielkość jak i miejsce przetarć regulowałam intensywnością siły wkładanej w czynność.
Faktycznie w dość prosty sposób udało się otrzymać efekt postarzenia i drobnej perforacji powierzchni dając wrażenie, jakby taca była fragmentem czegoś większego i przeleżała sobie gdzieś na wybrzeżu smagana morską bryzą.
20180903 072707 HDR 1024x576 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA
Dla spotęgowania otrzymanego efektu z pomocą ściereczki wykonałam kilka przetarć akrylową farba w miedzianym kolorze. Zabieg ten nadał całości głębi i trójwymiarowości.
Nie pozostało nic innego jak zabezpieczyć powierzchnię. Dół tacy zabezpieczyłam dwoma cienkimi warstwami lakieru, natomiast boki i górę tacy zabezpieczyłam bezbarwnym woskiem, lekko go wcierając w powierzchnie, aby uzyskać satynowe wykończenie w półmacie. Od spodu dodałam filcowane podkładki tak aby móc odkładać tacę na dowolną powierzchnię, również szklaną.
20180906 163213 HDR 1024x576 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA
Aby taca mogła spełniać swoje zadanie, do blatu przykręcone zostały dwa uchwyty ze skórzanego paska.
Jestem niezmiernie zadowolona z osiągniętego efektu, i choć w swoich pracach rzadko stosuję techniki postarzania to myślę, że będą one gościć u mnie coraz częściej.
20180906 163022 HDR 1024x576 - ŚNIADANIE DO ŁÓŻKA

You May also Like...

20171029 121211 - BABY z BAZAARu
BABY z BAZAARu
9 listopada 2017
20180621 194342 HDR - ZŁAP MNIE JEŚLI POTRAFISZ
ZŁAP MNIE JEŚLI POTRAFISZ
16 lipca 2018
IMGP3180 - CZTERY ŁAPY
CZTERY ŁAPY
27 czerwca 2018
53 Comments
  • Reply
    Kasia Klinika DIY
    10 września 2018 at 11:01

    Joasia, świetna robota :). Taca wyszła Ci superancko i bardzo się cieszę, że porzuciłaś rodzinę na ten jeden dzień 😉 :). Do zobaczenia przy kolejnej okazji.

    • Reply
      Instytut Designu
      10 września 2018 at 11:35

      Dziękuję Ci Bardzo 🙂

  • Reply
    Inga
    10 września 2018 at 21:04

    Taca prezentuje się bez zarzutu! Powiem więcej, sama bym taką chciała zrobić, ale chwilowo nie mam warunków

  • Reply
    Ewa Psychologia Stylu
    10 września 2018 at 22:24

    No dobra! To teraz mój facet ma przerąbane bo właśnie ma kilka dni urlopu w domu i robi wszystkie leżące tematy…a to będzie miał jeszcze jedno zadanie 😛

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:25

      Hahaha no pięknie 😜

  • Reply
    Magda m blog
    10 września 2018 at 23:15

    Wyszło bajecznie, żałuję że nie mam takich umiejętności i pomysłów

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:24

      Dziękuję bardzo

  • Reply
    Kociel
    11 września 2018 at 07:29

    Super ze nie dajesz się stłamsić codziennym obowiązkom i pracy, trzeba właśnie szukać takich wydarzeń które wprowadza do naszego życia coś dobrego 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:24

      Jedyne rozwiazanie to nie zwariować 😂😂😂

  • Reply
    sylwia skowyrska
    11 września 2018 at 08:40

    Ale fajne podejście do życia!

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:23

      👍

  • Reply
    Karolina / Nasze Bąbelkowo
    11 września 2018 at 21:34

    Uwielbiam Twoje prace – podobnie zresztą makramy autorstwa Marheri ! 🙂 Jesteście takie uzdolnione, Dziewczyny – że tylko pozazdrościć 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:23

      Miód na moje serce 😘. Dziękuję, bardzo miło się czyta takie rzeczy

  • Reply
    Aneta
    12 września 2018 at 02:37

    Taca świetna, a kolor cudny, taki świeży i radosny pomimo efektu postarzania, który zastosowałas. A na mnie póki co czeka parę dni dla siebie. Także będzie chyba morze i widoki oraz mnóstwo zdjęć, które uwielbiam. 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      12 września 2018 at 06:21

      Świetny pomysł, życzę Ci magicznych chwil nad morzem

  • Reply
    swiat karinki
    12 września 2018 at 06:29

    super wyszła ta taca

  • Reply
    Gosia B
    12 września 2018 at 13:13

    Wow egektowne diy piekne te prztarnia zgapie technike

  • Reply
    Monika Kilijańska
    12 września 2018 at 14:03

    Muszę zrobić sobie takie deseczki – są idealne jako tło do zdjęć!

  • Reply
    Emilia Teofila
    12 września 2018 at 14:33

    Wspaniale wykonana praca, bardzo podziwiam! I choć z takiej tacy śniadaniowej bym nie skorzystała (bo rano wyskakuję z łóżka jak z procy, tak już mam!), to taca deserowa? I do tego serial na laptopu… I wszystko na ukochanym materacu! Owszem, biorę! 😀

  • Reply
    MangoMania
    13 września 2018 at 07:57

    Pięknie wyszła ta taca, sama bym taką wykonała, tylko zmieniła jej barwę:)

  • Reply
    Ewelina
    13 września 2018 at 08:01

    Jaka piękna taca! Od razu śniadanie lepiej smakuje 😉

  • Reply
    Aleksandra Załęska
    13 września 2018 at 11:10

    Piękna taca 🙂 Podziwiam ludzi, którzy mają talent i potrafią zrobić coś z niczego. Mnie na pewno zabrakło by cierpliwości

  • Reply
    Anna
    13 września 2018 at 11:19

    Śniadanie do łóżka. Marzenie. 😍

  • Reply
    damazprowincji
    13 września 2018 at 11:35

    Piękna ta taca, takie śniadanie podane na niej powinno smakować jeszcze bardziej

  • Reply
    melodylaniella
    13 września 2018 at 21:07

    Ale piękna! Ja marzę o takiej tacy do wanny 🙂

  • Reply
    emi
    14 września 2018 at 14:18

    lubie takie działa , fajna robota

  • Reply
    Vai Bewitched
    14 września 2018 at 15:01

    Takie śniadanie, na takiej tacy, to marzenie dostać 🙂 Super!

  • Reply
    Agnieszka
    14 września 2018 at 15:44

    Piękna ta taca, w dodatku w moim UKOCHANYM kolorze – a więc już na starcie ma plusa! :)Poza tym ja też tak mam, że “czasem muszę, bo inaczej się uduszę” 😀

  • Reply
    Karola - SFT
    14 września 2018 at 15:58

    Jejku ale super 🙂
    Genialne zdjęcia 😉

  • Reply
    Więcej serca niż rozumu
    14 września 2018 at 22:08

    Kolejny raz jestem pod wrażeniem inwencji twórczej 🙂 Kolorystka – cudo!

  • Reply
    blogierka
    15 września 2018 at 00:30

    Efekt końcowy mnie zaskoczył- wow!

  • Reply
    Natalia
    15 września 2018 at 07:33

    Wygląda super! W dodatku bardzo fotogeniczna do zdjęć na bloga 🙂 Fajne masz też podejście i bardzo wyrozumiałą rodzinę- każdy czasem potrzebuje odpocząć 😉

  • Reply
    Wczasy dla Januszy
    15 września 2018 at 07:53

    A jak pięknie się filiżanka komponuje z tą tacą. 🙂

  • Reply
    Ja Zwykła Matkaa Klaudia
    15 września 2018 at 08:25

    Taca bardzo oryginalna. Technika daje fajny efekt. Turkusy widzę wszędzie królują. W porcelanie też takie tendencje.

  • Reply
    Dominika
    15 września 2018 at 11:47

    Przepiękne naczynia. Ja jestem beznadziejna w DIY, jestem skazana na kupowanie 🙂

  • Reply
    Justyna
    17 września 2018 at 18:01

    Bardzo fajnie wyszło. Świetny kolor. Bardzo jestem ciekawą tego preparatu, muszę wypróbować.

  • Reply
    Magda
    17 września 2018 at 18:51

    Rewelacyjny pomysł! Wygląda super 🙂

  • Reply
    Dana
    17 września 2018 at 20:05

    Urocza jest ta taca, kolor też mi się bardzo podoba, przywodzi na myśl ocean gdzieś w tropikach. Stwarza taki “wakacyjny”, pozytywny klimat 🙂

  • Reply
    Natalia
    19 września 2018 at 01:12

    Super pomysł na odreagowanie! Bardzo podobają mi się skórzane rączki. Sama myślę o takich do szafek kuchennych.

  • Reply
    Gusia
    22 września 2018 at 09:27

    Piękny efekt!

  • Reply
    Anna
    22 września 2018 at 10:49

    Fantastyczny pomysł na ułatwienie sobie weekendowego śniadania – dzięki za ten wpis!

  • Reply
    Anna
    22 września 2018 at 10:50

    Fajny pomysł na usprawnienie śniadania w weekend 🙂

  • Reply
    Autopogoń
    22 września 2018 at 15:41

    chciałabym mieć zdolności manualne 😉 DIY to dopiero pomysł na dekorację domu!

  • Reply
    Gabi
    22 września 2018 at 16:42

    Skąd świeczka?

  • Reply
    Ola
    22 września 2018 at 18:41

    Wyszło perfecto! Podoba.mi się pomysł odświeżania tacy z Twoim udziałem:)

    • Reply
      Instytut Designu
      5 października 2018 at 05:44

      Dziękuję i pozdrawiam

  • Reply
    Monic
    23 września 2018 at 00:50

    Chętnie zjadlabym śniadanie w łóżku podane na takiej oryginalnej tacy. Świetna robota 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      5 października 2018 at 05:44

      Dziękuję

  • Reply
    Patrycja
    21 października 2018 at 08:17

    Ale fantastyczne, dawno nie czytałam tak dobrego wpisu 🙂

    • Reply
      Instytut Designu
      25 października 2018 at 12:59

      niezmiernie mi miło czyta się takie komentarze 🙂

  • Reply
    ews
    21 października 2018 at 11:22

    Ja zaś uwielbiam techniki postarzania – poprzecierane drewno wygląda obłędnie!

    • Reply
      Instytut Designu
      25 października 2018 at 12:55

      zgadzam się w całej rozciągłości. mój kolejny projekt też będzie postarzony 🙂

  • Reply
    erepetitio
    15 listopada 2018 at 15:56

    rewelacja! gdyby ludzie byli tak kreatywni, świat nie tylko byłby piękniejszy, ale i wyrzucania mebli do śmietników byłoby mniej 🙂