szafka-nocna
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

ODLOTOWA METAMORFOZA – SZAFKA NOCNA

Tym razem kolejna metamorfoza szafki nocnej w duchu zero waste . Pokażę Wam jak w szybki i odlotowy sposób  stworzyć oryginalny i niskobudżetowy projekt.

ODLOTOWA METAMORFOZA SZAFKI – POMYSŁ

Z Ivetta prowadząca bloga Whitecolours poznaliśmy się kilka lat temu na wydarzeniu blogerskim. Utrzymujemy kontakt i spotykamy się na szybkie kawy, ale zawsze ograniczają nas zobowiązania zawodowe i rodzinne. Od dłuższego czasu myślimy nad wspólnym projektem DIY, aż w końcu zeszła się góra z górą.

szafka nocna 1024x874 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

Ponieważ Ivetta prowadzi wynajem pokoi gościnnych postanowiliśmy poddać metamorfozie dwie pozbawione charakteru szafki nocne z MDFu pokryte laminatem.

ODLOTOWA METAMORFOZA SZAFKI  – WYKONANIE

Działałysmy na 4 ręce i dosyć szybko zabrałyśmy się do pracy. Każda z szafek została umyta i odtłuszczona, a następnie wyjęliśmy drzwiczki. Rogi szafek od dołu  posiadały ubytki, które za pomocą szpachli zostały usunięte.

szafka nocna do odnowienia 1024x819 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

Rzecz jasna jeśli macie tylko taką możliwość, to z pomocą papieru ściernego o wysokiej gradacji zmatujcie elementy przeznaczone do malowania. Dzięki temu użyta do malowania farba zyska większą przyczepność.

Boki szafki i blat  zostały pomalowane czarna farbą o satynowym wykończeniu. Fronty szafek zostały natomiast potraktowane okleina. Aby dodać stylizacji trochę szalonego looku zastosowaliśmy okleinę w biało- czarny komiks.  Choć szafki miały stać w tym samym pomieszczeniu po obu stronach łóżka, okleina została przycięta w ten sposób, aby fronty nieznacznie się od siebie różniły.

oczyszczanie mebla przed malowaniem 1024x820 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

Wybór gałki również stał się  nieoczywisty i padło na porcelanową gałkę w pomarańczowym, kontrastującym kolorze. Aby ożywić trochę nudny środek szafki nocnej półka również została potraktowana okleiną wzór w pepitke.

oklejanie elementow mebla 1024x820 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

malowanie mebli kryjaca farba 1024x820 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

ODLOTOWA METAMORFOZA SZAFKI  – PODSUMOWANIE

Metamorfoza szafki nocnej zajmie Wam około 3-4 godziny i z pewnością nie należy do trudnych technicznie. Bez wątpienia jej sukcesem stała się niebanalna grafika na froncie  szafki i kontrastowa gałka. Na tle pastelowych aranżacji pokoju będą stanowić mocny akcent. Do projektu są użyte materiały, które zostały z poprzedniego projektu.

montaz frontu szafki 1024x820 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

Jak sami możecie zauważyć w łatwy sposób, przy odrobinie dobrych chęci  można stworzyć bardzo oryginalny mebel, który nada wnętrzu charakteru. Więcej  inspirujących projektów znajdziecie we wpisach na blogu.

ID M 920x850 2 bez200 - ODLOTOWA METAMORFOZA - SZAFKA NOCNA

 

 

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.