rachunek-zyskow-i-strat
Blog

RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT – PODSUMOWANIE 2019 ROKU

Aby móc godnie powitać Nowy Rok należy rozliczyć rok poprzedni. Najlepszą do tego okazją jest rachunek zysków i strat potocznie zwany podsumowaniem. Jedną z fundamentalnych zasad księgowości jest rzetelnie wykonany rachunek zysków i strat. Korzystając z tej złotej zasady, postanowiłam z najwyższą starannością podsumować miniony 2019 rok. Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że rok 2019 upłynął pod znakiem kompromisów, ogarniania kuwety życia rodzinnego i zawodowego. Nie zabrakło też miejsca na realizację pasji.

RACHUNEK ZYSKÓW i STRAT – kapitał ludzki

Blogowanie bez wątpienia daje możliwość spotkania wielu interesujących i inspirujących osób w wirtualnym świecie.  Jednak to spotkania w realu, udział w wydarzeniach takich jak  MEETBLOGINIGRZYSKACH DIY czy targi  WARSAW HOME czy 4D Design dają mi największego kopa, motywują mnie do dalszego rozwoju i realizacji rozmaitych projektów. W pogoni za pasją i chęci poznania podobnych do mnie freaków udaje się człowiek na  Warmię, by poznać całą rzeszę pasjonatów odnawiania i stylizacji mebli. Nie czyje się bariery, skrępowania. Nie ma wymownej ciszy. Przeciwnie, śmiech, lekka, zdrowa rywalizacja i śpiewy do późna przy ognisku. Nie brakuje też spotkań w mniejszym, kameralnym gronie, podtrzymujących znajomości zawarte w latach poprzednich.

podsumowanie roku 2019 2 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

Czym byłaby pasja bez możliwości dzielenia jej z najbliższymi? Z pewnością cieżko jest realizować swoje pasje i marzenia przy braku wsparcie i akceptacji najbliższych. Dzielenie prozy życia codziennego jest i tak sporym wyzwaniem, mimo tak wielu udogodnień wciąż na wszystko brakuje czasu.  Kilka miesięcy wzajemnych przepychanek słownych, manifestacji, fochów i dąsów pozwoliło wypracować nam kompromis i spojrzeć mojemu ślubnemu bardziej przychylnym okiem w moim kierunku.

podsumowanie roku 2019 1 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

Dzięki kilku dobrym duszyczkom, uporowi i determinacji udało mi się ogarnąć blogowanie od strony technicznej. Taki to był manifest męża informatyka, chodź sobie w dziurawych butach jak rzeczony szewc.  Wiem, że królową Instagrama anno domini 2019 z pewnością nie zostanę. Jakoś na Facebooku Was zdecydowanie więcej niż na Instagramie?? Po cichu liczę, że w tym roku to się zmieni.

RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT – teleportacja

Bez wątpienia miniony rok zaliczam do sprzyjających rozwijajaniu umiejętności pakowania się na wyjazdy oraz efektywnego wykorzystywania czasu w podróży.  Dzięki blogowaniu udało mi się zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Kuszetką do Sopotu na dwu dniowy wyjazd w maju. Istny maraton DIY na akord w Poznaniu. Odwiedziłam pierwszy raz w życiu Warmię, gdzie przez 3 dni śpiąc krótko lecz żyjąc intensywnie zdobywałam cenną wiedzę i doświadczenie na warsztatach.  Krzyżwałam pędzle z najlepszymi, aby podbić dziewicze tereny bombowym stolikiem. Jurę Krakowsko- Częstochowską odkrywałam na nowo wraz z dziećmi i uczestnikami zlotu meblowego. W ciągu dwóch dni pobiłam rekordy w aplikacji Endemondo dreptając po Nadarzyńskich stoiskach targowych. W tej kategorii bilans zysków i strat również zapisuję na plusie.

podsumowanie roku 2019 3 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT – wyzwania

Jak już wcześniej wspomniałam sporym wyzwaniem była eksploracja odmętów wordpressa i zgłębienie jego wiedzy tajemnej. Choć finalnie przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, to kosztowało mnie sporo czasu i nerów. Przerobiłam, odnowiłam, naprawiłam sporo gabarytów, ale kilka z nich okazało się sporym wyzwaniem i mimo, iż ich metamorfozy zakończyły się sukcesem, to napsuły mi dużo krwi. Zestawienie otwiera para krzeseł giętych z zapieczonymi śrubami, tapicerowanie Muszelek czy czszczenie obudowy zegara. Sporym i kosztownym wyzwaniem stało się znalezienie godnej następczyni dla mojej szlifierki. Stara wiernie służyła mi przez ponad 2 lata. Metodą prób i błędów, drogą eliminacji udało się znaleźć godną następczynię.

Podnosiłam swoje kwalifikacje  zawodowe, a jednocześnie wnętrzarskie zostając dyplomowaną HOMESTAGIERKĄ , by móc szybko, łatwo i efektywnie “spektakularnych” metamorfoz we wnętrzach polskich domów i mieszkań. Udało się nawiązać kilka ciekawych współprac i zredagować kilka artykułów branżowych.

podsumowanie roku 2019 4 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

Próba pogodzenia ze sobą roli matki, żony, perfekcyjnej Pani domu, artystki i “trendsetterki” jest swoistą szkołą życia, w której co rusz są zaliczenia i egzaminy. Kiedy trafiamy na trudny zestaw pytań czasami najlepszym rozwiązaniem jest spontaniczna reakcja i improwizacja.  Nic bowiem nie dzieje się przypadkiem, a w odpowiednim czasie.  Czas weryfikuje to, co jest dla nas ważne, byśmy w konsekwencji wiedzieli, że nie warto odkładać niczego na później.

podsumowanie roku 2019 7 1024x1024 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

 

Bilansując zatem  rachunek zysków i strat, miniony rok zdecydowanie mogę zaksięgować po stronie zysków, wystawiając mu mocną czwóreczkę z małym plusem. A jak Wam minął 2019 rok? Udało się zrealizować plany i cele?

ID M 920x850 2 bez200 - RACHUNEK ZYSKÓW I STRAT - PODSUMOWANIE 2019 ROKU

68 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.