ozdoby-swiateczne-inspiracje
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

CHOINKA ŚWIĄTECZNA – OZDOBA DIY

Ciężko sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki świątecznej. Choinka świąteczna ma bardzo symboliczne znaczenie.Duże, małe, sztuczne i prawdziwe zdobią nasze wnętrza. Jeśli lubicie ozdoby DIY z pewnością ten wpis powinien przypaść Wam do gustu.

CHOINKA  – OZDOBA DIY

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas.  Choć wiemy, że tegoroczne święta będą diametralnie różnic się od poprzednich zadbajmy o to, aby mimo wszystko były wyjątkowe. Jedną z tych rzeczy może być wspólne wykonywanie ozdób i dekoracji świątecznych z udziałem domowników. Puśćcie sobie kolędy lub pastorałki, zapalcie kilka świec i zaproście rodzinę do wspólnej zabawy. Pokażę Wam w kilku krokach jak stworzyć piękna dekorację. Co ważne, większość  rzeczy znajdziecie w domu lub na spacerze z dziećmi. Zgodzicie się ze mną, że  projekt choinki świątecznej możecie zakwalifikować jako nisko budżetowy i eco.

dekoracje wykonane w domu 766x1024 - CHOINKA ŚWIĄTECZNA - OZDOBA DIY

CHOINKA ŚWIĄTECZNA – MATERIAŁY

Do wykonania  świątecznej choinki potrzebować z pewnością będziecie:

  • szklana butelka (ja wykorzystałam po piwie)  ,
  • kleju na gorąco,
  • szyszki, żołędzie, orzechy laskowe lub włoskie,
  • koraliki lub ozdoby piankowe,
  • farba w sprayu (opcjonalnie farby kredowe),

ozdoby swiateczne 1024x819 - CHOINKA ŚWIĄTECZNA - OZDOBA DIY

CHOINKA ŚWIĄTECZNA – WYKONANIE

Naszą butelkę, która będzie stanowiła stelaż myjemy i suszymy. Dla zwiększenia stabilności naszej choinki, możemy wnętrze butelki  wypełnić balastem ( piasek, kamyczki). Nasze szyszki, orzechy i żołędzie oczyszczamy z szypułek, igieł i piasku, a następnie grupujemy je rodzajowo i wielkościowo. Ja do wykonania swojej ozdoby wykorzystałam szyszki z sosny większe i modrzewia mniejsze. Rozgrzewamy pistolet do kleju na gorąco i przystępujemy do klejenia. Zaczynamy budowę naszej choinki od dołu, wybierając w pierwszej kolejności większe elementy, układając je warstwowo. Co kilka rzędów zmieniam rodzaj dekoracji przekładając szyszki orzechami, kapeluszami żołędzi. Zabieg ten pozwoli nadać kształt  i fakturę naszej dekoracji. Wyklejanie butelki zwieńczyłam dużą szyszką.

choinka z szyszek 1024x766 - CHOINKA ŚWIĄTECZNA - OZDOBA DIY

Kolejnym krokiem jest nadanie choince koloru. Ja postawiłam na złoto, używając farby w sprayu, która szybko i sprawnie kryje wszystkie nierówności. Ponieważ powstały ubytki między elementami, uzupełniłam  je kolorowymi koralikami imitującymi bombki. Na zakończenie możemy końcówki szyszek spatynować lub opruszyć białą farbą.

dekoracje z szyszek 766x1024 - CHOINKA ŚWIĄTECZNA - OZDOBA DIY

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że spodobał Wam się pomysł na świąteczną dekorację i z pewnością wypróbujecie go ze swoimi bliskimi.  Dajcie koniecznie znać jak Wam poszło. Więcej inspiracji na dekoracje i ozdoby np. gwiazdy znajdziecie w innych wpisach na moim blogu.

ID M 920x850 2 bez200 - CHOINKA ŚWIĄTECZNA - OZDOBA DIY

 

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.