metamorfoza-szafki-rtv
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

METAMORFOZA KOMODY RTV

Nim wyrzucisz zastanów się dwa razy. Niewykorzystane okazje lubią się mścić. Tym razem zapraszam na metamorfozę komody  RTV i jej nowe życie w pokoju siedmiolatki.

METAMORFOZA KOMODY RTV – POMYSŁ

Odnowienie mebla, zwłaszcza kiedy ma się do niego sentyment to nie lada wyzwanie. Co jednak w przypadku mebla skazanego na porzucenie i jego drugie życie z nową tożsamością? Brzmi trochę jak streszczenie amerykańskiego kina akcji.  Ciekawi? Koniecznie sprawdzcie jakiej metarfozie poddałam komodę  RTV. Zaczęło się bardzo niewinnie i z pozoru prozaicznie. Przypadkowe spotkanie pod wiatą śmietnika. Szybki telefon do męża i 20 min później jechała w bagażniku w nieznane. Stabilna, z litego drewna. Ciężka, mimo iż nie posiadała jednej szuflady. Kilka frezów, obłe narożniki blatu, rzeźbione nóżki miały mnie przekonać, że jest antykiem. Cierpliwie czekała prawie dwa lata na swoją kolej. Szybko pojawił się pomysł na jej metamorfozę i sposób wykorzystania w przyszłości.

komoda po renowacji - METAMORFOZA KOMODY RTV

METAMORFOZA KOMODY – PRZYGOTOWANIA

Ponieważ komoda pierwotnie była szaflą pod TV, której brakowało jednej szuflady koniecznym stało się jej uzupełnienie. W tym celu przyciełam na wymiar brakujący front, który zakrył powstałą dziurę. Z pomocą szlifierki  ściągnęłam lakierobejcę z blatu. Pozostałą cześć komody, którą poddałam metamorfozie postanowiłam przed jej pomalowaniem zmatowić. Brakujący front oraz front drzwiczek wzbogaciłam o drewniane dekory, które przykleiłam do mebla klejem do drewna.

przygotowanie mebla do malowania - METAMORFOZA KOMODY RTV

Po odpyleniu mebla zabezpieczyłam blat folią malarską z taśmą.  Tym razem ze względu ma obłe kształty i liczne zagłębienia zdecydowałam się na użycie pistoletu malarskiego marki Wagner . Dość szybko i równo farba pokryła fronty i boki przyszłej toaletki na kolor pudrowy róż. Ta  forma nakładania farby okazała się stosunkowo ekonomiczna, gdyż do pomalowania mebla zużyłam małą puszkę 200ml uzyskując pełne krycie. Pistolet po skończonej pracy w łatwy sposób rozkręciłam i umyłam pod bieżącą wodą. Jest już gotowy do pracy nad kolejną metamarfozą mebla.

przygotowaniemebla do malowania - METAMORFOZA KOMODY RTV

  WYKOŃCZENIE KOMODY

Zdecydowałam się podkreślić pudrowy róż na komodzie i w tym celu przyciemniłam dekory oraz wszystkie zagłębienia ciemnym woskiem, a następnie podkreśliłam je patyną w kolorze złota. Dodatkowo wymieniłam kluczynkę na nową i spatynowałam mosiężne zawiasy i okucia. Znalazłam w swoich skarbach stary kluczyk, który dopełnił całość frontów. Blat toaletki natomiast potraktowałam bejcą w kolorze ciemny dąb oraz zabezpieczyłam bezbarwnym lakierem w połysku.

malowanie natryskowe mebli 1024x640 - METAMORFOZA KOMODY RTV

Mam nadzieję, że spodobała się Wam moja ropozycja zmiany funkcji mebla na toaletkę i jej nowy image? Pamiętajcie!! Nim wyrzucisz przerób, gdyż to co dla Ciebie jest bezużyteczne dla kogoś innego może mieć potencjał. Po więcej metamorfoz zapraszam do innych wpisów na blogu.

stylizacja komody pod telewizor 701x1024 - METAMORFOZA KOMODY RTV

ID M 920x850 2 bez200 - METAMORFOZA KOMODY RTV

 

 

 

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.