nowe-zycie-starych-mebli
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

ODNAWIANIE MEBLI – RELACJA Z WARSZTATÓW

Jeśli lubicie zaskakujące metamorfozy, to z pewnością relacja z warsztatów odnawiania mebli, które prowadziłam w miniony weekend mocno Was zainspiruje. Niewielkim nakładem czasu i starań można zmienić stary, zepsuty mebel w małe dzieło sztuki.

 ODNAWIANIE MEBLI – WARSZTATY

Kolejny raz miałam okazję udowodnić kursantom, że odrobina chęci i wysiłku fizycznego wystarczy aby odnowić meble. Nim ktoś spisze mebel na straty powinien wziąść udział w warsztatach odnawiania mebli. Nawet niemodne, zepsute lub uszkodzone mają szansę na nowe życie.

renowacja i naprawa mebli 1024x800 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

Pikanteri dodaje fakt, iż stają się dziełem naszych rąk i naszej pomysłowości. Mimo, iż niektóre pochodzą z masowej produkcji dzięki kreatywnemu podejściu mają szansę stać się ozdobą we wnętrzach.

ODNAWIANIE MEBLI – CIĘŻKIE PRZYPADKI

Wśród odnawianych  mebli znalazło się kilka ciężkich przypadków, które wymagały zdecydowanie więcej troski i zaangażowania. W ruch poszedł klej, szpachla, a nawet piła i wiertła do drewna. Wszystko po to by wyciąć i wstawić nowe elementy, uzupełnić ubytki lub skleić to co się naderwało.

renowacja drewnianych mebli 1024x800 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

W najgorszym stanie był stolik pod radio, który poza ubytkani forniru na nogach i ubitym rogiem blatu, miał liczne, płowe plamy i przetarcia. Drewno straciło już swój blask i głębię. Odchodzący fornir na końcach nóg został podklejony, ubytki w blacie zaszpachlowane. Niestety, odbarwienia na blacie i półce nie zeszły podczas szlifowania, dlatego zapadła decyzja o ich zamalowaniu. Stolik zyskał też nowe gałki, a elementy nie malowane zyskały żywy odcień drewna.

ozdabianie mebli drewnianych 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

Szpachlowanie przy odnawianiu nie ominęło również kultowego krzesła z Ikea oraz szafki z płyty wiórowej  pokrytej okleiną imitujacą lite drewno. Po uzupełnieniu ubytków i przeszlifowaniu mebelki zyskały nowe szaty od Newcolours .

ODNAWIANIE MEBLI – NEW LOOK

Pozostałe meble, które odnawiali na warsztatach uczestnicy były w dobrym stanie technicznym. Wymagały jedynie odświeżenia i drobnych zabiegów pielęgnacyjnych w celu zyskania new look. Powierzchnie mebli przed malowaniem zostały porządnie zmatowione, aby mogły przyjąć farbę, która w połączeniu ze zdobieniami wydobędzie ich piękno. Wśród kolorów królowała butelkowa zieleń, zamszowa czerń oraz czysty popiel, które w połączeniu z miedzią i złotem tworzyły niesamowite combo.

 

malowanie mebli 1024x800 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

Nie brakowało też odważnej, energetycznej pomarańczy z kobaltowym akcentem. Wśród motywów malowanych za pomocą szablonów największym powodzeniem cieszyła się monstera oraz mandala.

ODNAWIANIE MEBLI – PODSUMOWANIE

Pomysłowość i zaangażowanie uczestników warsztatów odnawianie mebli pozwoliło stworzyć ciekawe i oryginalne metamorfozy mebli, które zyskały nowy, lepszy wygląd. Dzięki weekendowym zabiegom dostały szansę stać się wyjątkowymi elementami wyposażenia wnętrz. Cieszę się, że mogłam kolejny raz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Relację z poprzednich warsztatów znajdziecie tutaj.

odnawianie krzesla drewnianego 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

malowanie regalu farbami 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

metamorfoza krzesla ikea 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

odnawianie mebli drewnianych 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

metamorfoza stolika 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

stylizacja szafki 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

metamorfoza szafki retro 1 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

renowacja stolika pod radio 1 1024x640 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

Jestem ciekawa która z metamorfoz najbardziej przypadła Wam do gustu? Dajcie znać w komentarzach, która ze stylizacji jest bliższa Waszemu sercu?

ID M 920x850 2 bez200 - ODNAWIANIE MEBLI - RELACJA Z WARSZTATÓW

 

 

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.