drewniana-lampka
Blog,  Realizacje

LAMPKA DIY – RELACJA Z WARSZTATÓW

Elektryka prąd nie tyka. Czy aby zrobić sobie stylową lampkę trzeba być elektrykiem czy też wystarczy wziąść udział w warsztatach diy? Co powstało z twórczej pracy rąk możecie zobaczyć w poniższej relacji.

LAMPKA DIY – WARSZTATY

Bardzo się cieszę, że udało się zebrać sporą i zróżnicowaną wiekowo grupę entuzjastów  majsterkowania na ostatnich warsztatach w Pracowni Kreatywności. Były to pierwsze warsztaty z cyklu :”babska stolarka”, których głównym zadaniem jest udowodnienie, że każdy może stworzyć coś z niczego.  Przełamać stereotypy, aby udowodnić, że stolarka i elektryka to nie tylko męskie zajęcia.

warsztaty stolarskie lampka 1024x800 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

Tym razem tematem warsztatów była lampka diy. Poza stworzeniem podstawy lampki z kawałka bloczka drewnianego do złożenia była też oprawka i kabel z włącznikiem. Z pomocą elektronarzędzi wykonano otwory na kabel i oprawkę, a z pomocą dłuta i młotka nadano bryle spękania i nierówności. Jasne, bukowe drewno zostało wyszlifowane, zaimpregnowane i wystylizowane bejcą lub woskiem w ciemniejszych kolorach.

drewniana lampka diy 1024x800 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

Kolejnym etapem było rozkręcenie elektronicznych części  i ich odpowiednie połączenie tak, aby finalnie lampka mogła działać po podłączeniu do prądu.

montaz elektroniki lampka 1024x800 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

LAMPKA DIY – PODSUMOWANIE

Mimo zróżnicowania wiekowego uczestników wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i  determinacją. Udało się im stworzyć piękne lampki, które zdobić będą parapety okienne, szafki nocne i komody. Każdy z powstałych projektów DIY stał się wyjątkowym i designerskim dodatkiem do wnętrz. Same zaś warsztaty okazały się przyjemną i kreatywną formą spędzania wolnego czasu.

oswietlenie lampka drewniana 1024x1024 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

lampka drewniana styl loft 1024x800 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

drewniana lampka nocna 1 1024x766 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

diy lampka z drewna 1024x766 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

Jestem ciekawa jak Wam podoba się taka forma spędzania wspólnie czasu i zabawa przez naukę? Grono osób, które lubią tworzyć samodzielnie elementy wyposażenia wnętrz powiększa się wraz z każdą edycją warsztatów, co ogromnie mnie cieszy i motywuje do działania.

Już wkrótce w zakładce WARSZTATY pojawi się harmonogram warsztatatów na ten rok kalendarzowy.

ID M 920x850 2 bez200 - LAMPKA DIY - RELACJA Z WARSZTATÓW

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.