ratujemy-meble
Blog,  Realizacje

LUDWIK Z PAZUREM – STYLIZACJA KRZESŁA

Stylizacja krzesła typu Ludwik, to kolejny szalony projekt, który udało mi się zrealizować. Jeśli lubicie nietuzinkowe meble, ten wpis może Was zainteresować i zainspirować.

LUDWIK Z PAZUREM – METAMORFOZA

Z uwagi na fakt, iż Ludwik nie jest żadnym antykiem, tylko meblem stylizowanym na antyk bez zbędnych wyrzutów sumienia mogłam poddać go metamorfozie. Ponieważ stan techniczny był bardzo dobry, praca z nim miała być co do zasady, szybka, łatwa i przyjemna. W sam raz na warsztaty, które odbywały się przy okazji II Zlotu OIOMu na Mazurach w czasach, kiedy o pandemii nikt nawet nie słyszał.

stylizacja mebla 768x1024 - LUDWIK Z PAZUREM - STYLIZACJA KRZESŁA

Zawsze marzyło mi się strojne, ale charakterne krzesło przy którym będę mogła zasiąść do biurka lub toaletki. Francja elegancja jak to mówią. Trochę glamour, trochę fantazyjnego akcentu. Rama krzesła została porządnie umyta i zmatowiona papierem ściernym. Na tak przygotowane podłoże z pomocą pędzla zaaplikowałam farbę Newcolours w odcieniu zamszowej czerni. Farba bez problemu jedna warstwą pokryła drewniane elementy. Czerń nadała krzesłu bardzo elegancki look, a ja chciałam trochę przełamać ten grzeczny wygląd. Z pomocą folii metalicznej i dedykowanego dla niej kleju, asymetrycznie na nogach i oparciu zaaplikowałam różowy akcent.

szlifowanie krzesla przed malowaniem 1024x640 - LUDWIK Z PAZUREM - STYLIZACJA KRZESŁA

Jak się łatwo można domyśleć, metamorfoza Ludwika z Pazurem wymagała zmiany obicia na siedzisku. Wybór padł na materiał imitujący włosie barana. Czarne, długie runo zawadiacko sterczało w każdym kierunku i stało się dopełnieniem całości. Nim jednak tak się stało, krzesło musiało swoje odczekać, a w zasadzie to ja musiałam na nie cierpliwie poczekać.

LUDWIK Z PAZUREM – PODRÓŻ

Stare porzekadło ludowe mówi: UMIESZ LICZYĆ ? –  LICZ NA SIEBIE. W tym akurat przypadku, było zupełnie inaczej. Krzesło zakupiłam za pomocą serwisu internetowego i dzięki uprzejmości Arletty, jednej z uczestniczek zlotu przyjechało z nią na Mazury. Okazało się jednak, że brak miejsca w samochodzie uniemożliwi mi zabranie go ze sobą. Pomalowane i zabezpieczone krzesło rozpoczęło więc podróż “ZA JEDEN UŚMIECH” z Kasią i Marcinem (lub jak kto woli z Rafałem) do Poznania. Czekało grzecznie, aż przyjadę do nich w odwiedziny i je sobie odbiorę. No i tak schodził tydzień za tygodniem, miesiac za miesiącem, aż w końcu inna Kasia zabrała je ze sobą do swojej pracowni w Sosnowcu. To już rzut beretem do mnie. Także po prawie 11 miesiącach tułaczki, dzięki uprzejmości i serdeczności kilku osób zmęczony wędrowiec wrócił do domu.

stylizacja krzesla typu ludwik 1024x640 - LUDWIK Z PAZUREM - STYLIZACJA KRZESŁA

 PODSUMOWANIE

Mam nadzieję, że stylizacja krzesła przypadła Wam do gustu, a dość odważna jego odsłona zainspiruje Was do nietuzinkowych rozwiązań i połączeń jak najbardziej nieoczywistych. Nawet pojedyncze, wyraziste akcenty pozwalają uczynić wnętrze niepowtarzalnym i oryginalnym.

folia metaliczna do mebli 1024x640 - LUDWIK Z PAZUREM - STYLIZACJA KRZESŁA

Korzystając z okazji chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim dobrym duszą, dzięki uprzejmości których udało mi się zrealizować tą skomplikowaną logistycznie operację, Po więcej inspiracji zapraszam Was do pozostałych wpisów.

ID M 920x850 2 bez200 - LUDWIK Z PAZUREM - STYLIZACJA KRZESŁA

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.