taca z pnia 1140x878 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY
Blog,  Inspiracje,  Realizacje

TACA ŚNIADANIOWA – SZYBKIE DIY

Taca śniadaniowa z plastra drewna to kolejny szybki i nie skomplikowany projekt, który chciałam Wam zaprezentować. We wpisie udowodnię, że stworzenia oryginalnego dodatku do wystroju wnętrz nie jest trudne.

TACA ŚNIADANIOWA  – PRZEZNACZENIE

Taca z drewna to praktyczny element wyposażenia domu, który warto mieć zawsze w pogotowiu, szczególnie podczas spotkań w większym gronie. Przyda się także na co dzień w kuchni i jadalni do podawania potraw i przenoszenia naczyń. Zalety drewnianej tacy można docenić również w innych pomieszczeniach w domu oraz na balkonie i tarasie.
Drewniana taca może też pełnić funkcję typowo dekoracyjną. Przy jej pomocy łatwo stworzyć ozdobną kompozycję do postawienia na stole, stoliku kawowym albo komodzie. Tacę można potraktować jako bazę aranżacji. Wystarczy ustawić na niej wazon z kwiatami i dodać małe lampioniki lub inne dekoracyjne drobiazgi, by uzyskać ciekawy efekt.

TACA ŚNIADANIOWA – KROK PO KROKU

Jako podstawę mojej tacy wykorzystałam gruby plaster drewna, z którego pozbyłam się kory i wyszlifowałam go. Do wykonania jej krok po kroku potrzebne są : wkrętarka, uchwyty meblowe, wiertła do drewna, ołówek lub flamaster ,  wkręty, olej do impregnacji drewna.
taca diy 1024x768 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY
Zabawę zaczynamy od przymierzenia uchwytów na desce.  Moja ze względu na niesymetryczny kształt plastra wymagała kilku modyfikacji ustawień. Z pomocą flamastra lub ołówka należy zaznaczyć miejsca, w których dodasz uchwyty. Należy pamiętać aby uchwyty powinny być lekko wygięte w łuk, aby wygodnie się za nie chwytało.
montaz uchwytow 1 768x1024 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY
Wiercenie otworów od spodu rozpoczęłam  wiertłem do drewna o grubości główki śrubki mocującej, a następnie cienkim wiertłem. Zabieg ten spowodował, że po przykręceniu wkrętów, główki od spodu schowały się i nie będą  rysować powierzchni na której taca będzie stała.
wiercenie otworow w drewnie 768x1024 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY
Deska została zabezpieczona olejem do drewna marki Newcolours.
impregnacja drewna olejem 768x1024 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY

TACA ŚNIADANIOWA – PODSUMOWANIE

Jak sami widzicie, projekt niezwykle prosty i mało zaawansowany technicznie. Daje z pewnością sporo satysfakcji z wykonania designerskiego dodatku do wnętrz.

taca z drewwna zrob to sam 766x1024 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY

Zachęcam Was do odwiedzenia pozostałych kreatywnych wpisów na moim blogu.blogu.

ID M 920x850 1 bezz 1024x453 - TACA ŚNIADANIOWA - SZYBKIE DIY

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.